Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hangfal vásárlásnál mire kell...

Hangfal vásárlásnál mire kell figyelni a jó minőség érdekében?

Figyelt kérdés
2012. szept. 4. 16:48
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Szeretnék vásárolni 2 komolyabb hangfalat darabját max 100e-ért.Ehhez kéne egy kis segítség
2012. szept. 4. 17:01
 2/11 anonim ***** válasza:
Leginkább a hangjára kell figyelni! Semmiképp ne dőlj be kamu wattoknak és márkalogóknak. Csak a füledre hallgass! Csak úgy vegyél , ha meg tudod hallgatni előtte.
2012. szept. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Értem.


Én ilyesmi hangfalra gondoltam egyébént: [link]

2012. szept. 4. 17:17
 4/11 anonim ***** válasza:
Szóval hangosításra kell. Ebben az esetben nem jó döntés a Wharfedale,mert csak hifiben jók, ezek a hangosítós cuccaik játék cuccok. Mekkora helyre kéne? Mennyit szánsz rá? Milyen végfokod van?
2012. szept. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Na ezzel vitába szállnék, hogy nem jók!!!Valamihez nem értesz ne írj hülyeséget!!Mindez csak az végfoktól függ!Ugyan ez a kinetic 215 serialom van és nagyon elégedett vagyok!Ha meg nagy minőséget akarsz akkor megkel nyitnod a pénztárcád!
2012. szept. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Öszesen 240ezret-et szánnék rá 1 végfokra és 2 hangfalra a tér változó hol itt hol ott :)
2012. szept. 5. 14:59
 7/11 A kérdező kommentje:
ti mit ajánlotok?
2012. szept. 5. 15:01
 8/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan szálljál vitába velem, mert értek hozzá. Az , hogy neked tetszik a hangja, nem azt jelenti, hogy az jó is. Ez a márka hifiben van otthon, hangosításban szar. Sajnálom ha ezzel a lelki világodba gázoltam, nem volt szándékomban. Hangosításban márkák amik jók is: Martin Audio, EAW, Turbosound, Outline, Mayer Sound. Ez a szakmám sok éve...
2012. szept. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szevasz! Ha megengeded, néhány apróság:

A teljesitmény, ami rá van irva, azt a szinuszos kivezérelhetőséget jelenti, magyarul azt a maximális váltóáramú teljesitményt, amit még károsodás nélkül kibir.Minél jobban megközelited ezt a határt, a láda annál jobban torzit. Tehát kb. ennek a teljesitménynek az 1/5-1/3 részéig érdemes kihajtani, hogy a dinamika-csúcsoknak is maradjon "hely".

Ami fontos ezen kivül. az amplitudo-frekvencia jelleggörbe, amit jobb hangfalakhoz labor mérésekkel megadnak. Ennek elvileg 20HZ-20kHz között egyenesnek kellene lennie, de ilyen nincs. Ezért alkalmaznak mindenféle trükköket (aktiv akusztikus visszacsatolás, passziv mélysugárzók, magas és mély hangsugárzók külön válsztása, stb.)

Mindenesetre ezek a leglényegesebbek - de ez egy külön szakma, amit sokáig tanulnak. Éppen ezért azt javasolnám, szerezz valahogy kölcsön mindenféle hangfalat, és próbáld ki, melyik a legjobb! Nézd meg az adatait, és kb. olyant vegyél.

2012. szept. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Személy szerint tudsz ajánlani 100 ft ig?
2012. szept. 12. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!