Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyik alkatrészben lehet a hiba?

Melyik alkatrészben lehet a hiba?

Figyelt kérdés
Van egy rövidzárlat az erősitőm egyenirányitásánál közvetlen a trafó után csak nem tudom, hogy hol, mivel kivülről nem látszik semmi. Volt javitva az előző tulajdonosa mondta, de egyébként is láttam ahogy szétszedtem. A biztositék amelyiken van a zár az már hátul volt áthidalva egy vékony rézdróttal. Az persze nem hiccelt el mikor kellett s megsűlt a trafó. Az meg van javitva de sajnos a hibát még nem találtam meg.

2012. aug. 26. 20:51
 1/9 Karesz6969 ***** válasza:

..."Van egy rövidzárlat az erősitőm egyenirányitásánál közvetlen a trafó után.. megsűlt a trafó"


Akkor most hogy is van ez??


Vagy tényleg megsült a HT trafó olyannyira, hogy össze is égett a primer kör (menetzárlat) vagy ha szerencsésebb vagy az egyenirányító áramkör szállt el.


Nem írod milyen módon van megoldva, 2 utas, Graetz, középleágazásos táp, dupla ill. szimpla táp, stabilizált, pufferelt stb.


Írd meg ezeket és megpróbálok segíteni.


FONTOS!


Sosem szabad semmilyen biztosítékot "megpatkolni" mert sokkal nagyobb gubanc lehet belőle később, amit a Te példád is ékesen bizonyít.

2012. aug. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez végülis egy egyszerű tápnak tűnik. A trafóról lejön 5 feszültség ami rámegy egy kondenzátoros áramkörre (igen tudom nem biztos, hogy ez az egyenirányitó rész) ez talán egy védelem vagy mi mert van mindegyik feszültségre egy-egy biztosíték + még kettő ami megint nem tudom mire van :D .Küldök képeket rövidesen hátha látszik valami.
2012. aug. 27. 12:51
 3/9 A kérdező kommentje:

Itt vannak a képek:

[link]


[link]

2012. aug. 27. 13:25
 4/9 Karesz6969 ***** válasza:

18V, 50V, és 25V-od van ami a képeken látszik...

Sajnos így ebből én nem tudok "diagnosztizálni" de a helyedben a következőeket nézném meg:


Lekötöd a trafót (szekunder részt) és úgy kapcsold hálózatra.

Mi történik?

Veri a biztit vagy nem?

Ha veri meghalt, ha nem hátrébb van a hiba.


Egyenként rákötöd a szekunder kimeneteket (mármint párban) és úgy is megnézed, veri nem veri.

Meg fogod találni ezáltal melyik feszültségű ágnál van a gubanc és azt írd meg akkor továbbtudunk menni.


Bár ez így elég macerás lesz:-)))


2,5A/230V-os biztosíték vagy pár tizeddel több ill. kevesebb a fenti "mérésekhez" elég.

Ha van műszered lemérhetnéd az üresjárati és terhelt feszkókat is.

2012. aug. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Menykő 5 féle van: 28V-15V-32V-60V és egy ami izzónak jön a trafóról az 7V. Ahon dobja le a biztit az a 15V-nál van.
2012. aug. 27. 16:30
 6/9 Karesz6969 ***** válasza:

A 15 V az egy táp lehet egyéb áramkörök részére...ha minden igaz ott kell lennie egy 15V-os stab. kockának...az is lehet zárlatos.

De lehet még a körben lévő valamelyik elkó, főleg ha púpos akkor nagy valószínűséggel.


Van műszered egyébként?

2012. aug. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen van műszerem. Egy olyan kérésem lenne, hogy amelyik alkatrészeket említetted, küldj képet róluk, mert amatőr vagyok és csak az alap dolgokat ismerem. :)
2012. aug. 27. 17:52
 8/9 A kérdező kommentje:

Ja megvannak nemkell kép. Am annak a stabkockának azthittem h tranzisztor (látszik amatőr vagyok...)

Ezeket akkor hogy mérjem meg, hogy jók-e?

2012. aug. 27. 17:59
 9/9 Karesz6969 ***** válasza:

Ki kell forrasztani két bármelyik lábad és ellenállásméréssel tudod ellenőrizni.


A műszert KOhmban, 1-2 KOhm a jó érték alatta zárlat, felette szakadás....(testhez képest ami pozitív stabnál a középső láb, negatív stab esetében a bal szélső) hú de nehéz ezt így.


Fesz méréssel is meg lehet tudni, de az még hosszabb, írj privit mert ez már nem hiszem, hogy sokakat érdekelne itt.


Segítek ha tudok!

2012. aug. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!