Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Valaki megtudná mondani ez...

Valaki megtudná mondani ez melyik Canon fényképezőgép?

Figyelt kérdés

Canon Eos hányas? 450 D? és ezen szerintetek van + optika,vagy eleve ez van rajta amikor megvesszük? gyönyörű képeket tud vele csinálni, és annyira éles, tetszik a mélységélessége.

[link]

[link]



2012. aug. 7. 19:32
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
azt még hozzátenném, hogy mivel még diák vagyok, nincs pénzem többszázezres gépekre, de talán egy 100ast rátudnék szánni. Csak külön tanfolyamokra ismét nincs pénzem, maximum egy két könyvre ami segít megtanítani kisebb nagyobb sikerekkel. Viszont ami nekem most van: Fuji finepix s2950HD azzal fele ennyit se tudok elérni. :s Bár tudom nagyban függ a képminőség a beállításoktól is,dehát...
2012. aug. 7. 19:37
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A jelenlegi fényképeződben vannak manuális beállítások legalább előválasztás, azaz beállítható rajta minden fontosabb adat ami a képhez kell.


Ha nem tudod hogy mit és hogyan kell beállítani, akkor a drága gépet sem tudod majd használni, mert pont azt az előnyét hagyod figyelmen kívül, ami miatt megveszik.

A képminőség az objektív és érzékelő miatt nem lesz ilyen, de sokat számít hogy milyen beállításokkal használod a mostanit is. Ha automata, akkor természetes hogy rosszabb képeket csinál.


Alapból a váz és az objektív külön van, egyes helyeken csomagban (kitben) is meg lehet venni, ott mindkettőt megkapod.

Újonnan nem igazán árulják, kis kockázattal használtan kb 60-70e forintért tudsz 450D vázat venni, meg 30-50e forintért objektívet hozzá. Lehet hogy 100-ból kijönne, de ha nem tudsz fényképezni, akkor nem értél vele sokat. A linkelt képek alapból fel vannak javítva, nem így néztek ki amikor készültek.


Nem lebeszélés, de szerintem először nézz utána a fotós alapoknak és beállításoknak, majd azokat próbáld értelmezni, megtanulni, és a mostani gépen beállítani, és a meglévő beállítások különbségeit végigpróbálni többféle helyzetben. Idővel kitapasztalod hogy milyen helyzetben milyen beállítást lehet elérni, és ezzel nagy eséllyel a képek minősége is nőni fog.

Persze megvannak a maga korlátai, és komolyabb helyzetekhez már bridge vagy tükrös gép illik, de nem minden áron. Ha csak alkalmanként használod és átlagos helyzetekben (nem fogsz koncerteken sötétben, sporteseményeken gyorsan mozgó témákat fényképezni például), akkor nem is éri meg nagyon a tükrös felé nyitni, hanem elég egy jobb bridge is manuális beállítási lehetőségekkel.

2012. aug. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A jelenlegi géped jó, és még sokat kell rajta gyakorolni, mielőtt érdemes lesz feljebb lépni. Az a minimum, hogy a rekesz/záridő párból az egyiket mindig te állítod. Ehhez nem kell tanfolyam, rengeteg cikk van az interneten magyarul is, egy hétvége alatt ki lehet guglizni az alapokat. Utána pedig kísérletezés és gyakorlás...
2012. aug. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A nagymellű cafka tarthatna fotóstovábbképzést nekem is :)

Megértem, hogy meghozta a kedved a dslr-hez :))

2012. aug. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat akkor majd olvasgatok kicsit. De még senki se válaszolt arra hogy neki milyen canonja van
2012. aug. 8. 00:18
 6/14 anonim ***** válasza:
Kicsi a kép és ki is van takarva az azonosító. Csak úgy a vázra ránézve tízféle típust is fel lehetne sorolni, hogy melyik az. Az azonos generációba tartozó vázakban kívülről nincs nagy különbség, szinte mindegyik ugyanúgy néz ki. A tudásbeli különbség belül van, illetve a rátűzött objektíven. Mivel azokat is lehet variálni, nem azonosítható be a képről hogy melyik az.
2012. aug. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
kicsit utánanézegettem de annyira bonyolult... :(
2012. aug. 8. 01:24
 8/14 A kérdező kommentje:
[link] itt sem látszik?
2012. aug. 8. 01:27
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre sok és bonyolult a számokat értelmezni és megjegyezni, az egésznek van egy matematikai-fizikai-számítástechnikai alapja. Ez viszont elég logikus és összefüggenek egymással, viszont tényleg egyes dolgokat meg kell tanulni belőle (például a záridő vagy rekeszértékeket, és hogy melyik szám melyik irányban mit jelent, mivel mit állítasz és az milyen hatással van a képre).


Azért jó, ha a fényképező manuálisan állítható (a tiéd is részben az), mert egyből meg is nézheted az eredményt. Az is biztos, hogy ezt nem egy nyári éjszaka fogod megérteni és megtanulni, több hetes-hónapos folyamat amíg rögzülnek a dolgok és rutinossá válnak.

2012. aug. 8. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Közben megnéztem, az oldalán kétszer is ír a 450D-ről, hogy azt kapott karácsonyra.

[link]


De azt is vedd figyelembe, hogy egy ilyen fényképezőtől még senki nem lesz fotós, vagy jó képeket készítő (laikusként a nagy számok törvénye miatt sok fotóból pár úgyis jó lesz, de ez nem tudás). Sőt ekkor már muszáj megtanulni a fotós dolgokat, különben nincs értelme ilyet venni. Csak úgy ruházz be DSLR gépbe, ha kihasználod. Random otthoni pózolós képekre vagy egyszerű családi eseményekre pénzkidobás.

2012. aug. 8. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!