Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » MinDig TV probléma. Hogyan...

MinDig TV probléma. Hogyan lehetne megoldani? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Szóval a szüleim szobájában van egy kb. 1992-es Samsung TV, amire sima MinDig TV-t akarunk. Vettünk hozzá dekódert és Scart csatlakozót, összekötöttük. Nagy nehezen bejött a dekóder menüje, tovább megyek a csatornakeresésre. Itt viszont nem talál egy csatornát sem. Mi lehet az oka? Talán az a baj, hogy tetőantennát kéne használni? Mi ilyen antennával próbáltuk: kétágú botantenna, amit a TV-re lehet rögzíteni (pontos típust nem tudok mondani).

#Samsung #televízió #antenna #Mindig TV #TV #kétágú #botantenna #digitális-tévé
2012. aug. 4. 16:14
 1/7 A kérdező kommentje:
Az antennát a dekóderbe dugtuk.
2012. aug. 4. 16:17
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, a botantenna nem igazán fog jó vételt adni, maximum nagyon az adó közelében. Én pl. Pécsett sem igen tudtam botantennával használni.

Lehet, hogy már egy sima szobaantenna (ami nem bot, hanem tükrös) is elég, kérdés, hogy hol laktok.

2012. aug. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Zámolyon, pontos címet a betörések elkerülése érdekében nem mondok.
2012. aug. 4. 16:19
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs közvetlen közeletekbe az adó torony akkor bukta ez a dolog. Tetőt antenna kell hozzá és lehetőleg az adó torony irányába nézzen így a legpontosabb a sugárzás. A szoba antennát meg el lehet felejteni mivel digitális jelen jön a cucc így nagyobb antenna kell ami tető antenna mert gyengébb jelen küldik ezt.
2012. aug. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy normális tetőantenna kellene, valószínű Kabhegy irányába.
2012. aug. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Megnéztem, Móron van a legközelebbi, úgyhogy marad a tetőantenna. Azért köszi, mentek a zöld kezek.
2012. aug. 4. 16:24
 7/7 anonim ***** válasza:

"A szoba antennát meg el lehet felejteni mivel digitális jelen jön a cucc így nagyobb antenna kell ami tető antenna mert gyengébb jelen küldik ezt."


Igen, de a sugárzás pontosan ugyanaz a frekvenciamoduláció, az adóteljesítmény sem változott... Szóval "digitális jelen jön a cucc" nem igaz. Egy frekvenciamodulált hullámon érkezik a digitális adatcsomag. De ez a továbbítás szempontjából nem túl lényeges. Persze egész más a hibatűrése, mint az analóg esetén. De én pl. a Széchenyi-hegytől 40 km-re lakom, és mégis meg tudom oldani egy szobaantennával a stabil vételt.

2012. aug. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!