Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mit kell nézni egy fülhallgató...

Mit kell nézni egy fülhallgatójánál hogy jó minőségűt vegyek?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy jó fülhallgatót,teljesen mindegy hogy agybadugós vagy fejhallgató,szeretném tudni mit kell nézni hogy jó legyen.

2012. aug. 4. 15:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Márkát, illesztéseket, csatlakozót (aranyozottat válassz).
2012. aug. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezeket értem,és ezek csak külsőleg mondják meg a minőséget. Én úgy értettem hogy hangzásba mi a lényeg,és mi számít jónak.
2012. aug. 4. 17:14
 3/11 Mr.hardver válasza:
100%
Mindenképp nézd meg a frekvenciaátvitelt a csomagoláson,valamint ügyelj arra hogy sztereó jackes terméket vásárolj,ez is ott van a dobozán. ja...és még vmi! ilyen terméknél nem érdemes spórolni,mert könnyen lehet hogy az olcsóbb széria hamarabb meghibásodik! ja és még vmi...lehet hogy érdemes szakkereskedésbe vásárolni mert ott jobban ügyelnek garanciára stb! remélem tudtam a 12éves élettapasztalatommal segíteni :-)
2012. aug. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm ezekre odafogok figyelni! Még egy kérdésem lenne, hogy a mi számít jó frekvencia számnak? Oké hogy megnézem de honnan tudjam hogy mi számít már jónak.
2012. aug. 6. 09:17
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

20-22.000Hz

Ebben a tartományban hall az emberi fül. Tehát hacsak nem vagy audiofil, ennyi elég lesz.

2012. aug. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm,akkor megyek is megveszem :D
2012. aug. 6. 11:46
 7/11 anonim ***** válasza:

A max. frekvenciatartománynak semmi köze nincs a jó hangminőséghez. Vannak olyan több tízezer sőt több százezer forintos agybedugós fülhallgatók is amik "csak" 16 - 18ezer hz-ig szólnak.


Például a Max. frekvenciája ennek "csak" max. 16000Hz.


[link]


Ennek pedig 5 - 19000Hz a frekvenciaátvitele.


[link]


Olvasgass inkább teszteket azokról a fülhallgatókról amiket kinéztél. Az AKG agybedugós füleseket nem ajánlják sem a magyar sem az idegennyelvű tesztekben illetve fórumokon. A Sennheiser, Beyerdynamic, Denon, Yamaha, Klipsch... fülesek nagyon jók. Olcsóbb kategóriában pedig a Philips és a Sony.

2012. aug. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez is a frekvenciaátvitele 18 - 19000Hz.


[link]


Ilyen hülyeséget nem is nagyon hallottam még, hogy a max. frekvenciaátvitelen múlik a hangminőség. :D

2012. aug. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%
És mi a fenéért vegyen egy olyan cuccot, aminek a fél hangtartományát nem hallja, mert túl magas a frekvenciája az adott hangnak?
2012. aug. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem olvasgass te is el egy pár tesztet vagy kérdezz meg néhány hozzáértő személy mielőtt megint hülyeségeket beszélsz. Semmi köze a hangminőségnek a max. frekvenciatartományhoz. Ennyi erővel, akkor szerinted az 5ezer és az 50ezer forintos füles között semmi különbség sincs?? Vagy ha az olcsóbbiknak magasabb a max. frekvenciatartománya, akkor az szebben szól? Gratulálok. Nagyon okos vagy..
2012. aug. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!