Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen fényképező lenne nekem...

Milyen fényképező lenne nekem megfelelő?

Figyelt kérdés
Olyan fényképezőgépet keresek, ami alkalmas első sorban menhelyi kutyusok fényképezésére. Tehát fontos nyilván a jó képminőség, de az is, hogy a lehető leggyorsabban fotózzon. Sajnos nem tudok sokat rászánni, max. 25ezer ft-t. köszönöm
2012. aug. 1. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Ebben az árkategóriában automata gépet vehetsz. Ezek egyik jellemzője, hogy ha nincs elég fény, akkor a záridőt emelik, a kezed remegése miatt pedig a hosszabb záridős képek bemozdulhatnak, elmosódhatnak.


Jó megvilágításban persze jól működnek. A gyorsaság megint csak záridő kérdése, ha van elég fény akkor a záridő is rövidebb és a kép is gyorsabban készül el.


Konkrét gépet nem tudok mondani, túl nagy különbségek nincsenek is tudásban ha összehasonlítasz 100 gépet a kínálatban. Van ami X dologban kicsit jobb, más Y-ban, de mindre jellemző az alacsonyabb minőség, ennyiért csak ez van.

2012. aug. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én ebben a szent szúrásban néztem szét az árukeresőn (arukereso.hu), és 17600Ft-ért (+1-2ezerért el is viszik neked Pekingbe is) már panasonic is van képstabilizátorral (ellensúlyozza a hosszabb záridőt, de úgysem vaksötétben vaku nélkül fotózod őket), meg csomó olyan extrával aminek vagy hasznát, vagy nem. Azért az már elég jó gép sztem kutyafotózásra, de legalábbis nem profi felhasználásra. Felhasználástól függően kisméretű fotó előhívásához elég 4Mpixeles kép (ez a gyorsabb, mert kevesebb adatot kell rögzíteni a kártyára), profibb felhasználásnál, vagy poszternél meg kihasználhatod a memóriazabáló 14Mpixelt is.

Kalkulálj még egy belevaló ~16GB-os kingston vagy verbatim sdhc memóriakártyával is (ez kb +5000Ft), amire ha szükséges, akkor akár 720p-s hd videót is rögzíthetsz kutyahanggal. :-)

De hasonló kondíciókkal fuji, nikon stb. más márkás gépek is vannak dögivel, szal lehet választani.

Amúgy meg ha a kutyák nem nagyon maradnak nyugton, és fontos a gyors exponálás, akkor ne automata üzemmódban, hanem jól megvilágított helyen vakuval, manuálisan beállított megfelelően alacsony záridővel próbáld fotózni (pl. 1/1000), és akkor sanszosabb, hogy úgy kapod el a pillanatot, ahogy elképzelted, és nem pedig úgy, ahogy a kutya. :-)

2012. aug. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Erről mit gondoltok? Olympus sp-510

2012. aug. 2. 09:46
 4/5 A kérdező kommentje:
Esetleg ez: Nikon Coolpix L100???
2012. aug. 2. 09:55
 5/5 anonim ***** válasza:

2. hsz. vagyok:

Sztem mindkettő megfelelő lenne, csak annyi, hogy olympusban láttam már elromlott optikájút (a motor kinyiffant), de nikonban még nem, meg az profi is (meg egy kicsit nagyobb a hátulján a kijelző is), de makróban mindkettővel le tudod fotózni a bolhákat a hátukról. :-)

Csak nekem fontos lenne a kompaktság is, ami egyiknek sem jellemzője. De a legfontosabb momentum, hogy egyik sem fér bele az általad maximumként meghatározott 25K-s pénzkeretbe, mert az extrémdigital-nál:

-az Olympus sp-510 30000Ft

-a Nikon Coolpix L100 57000Ft

Ha nem fontos a felső korlát, és ultraprofi képeket akarsz csinálni (és te magad is profi fotós vagy, de ez nem valószínű, mert én sem, és mégis én adok tanácsot :-), akkor a nikont jobbnak tartanám, de ha csak dokumentálsz, és egy-két aranyos fotót akarsz róluk, amik esetleg egy honlapra is felkerülnek, akkor inkább az előző ajánlatomat fogadd meg.

Én kb. tíz évvel ezelőtt 50K-ért vettem egy sonyt+13K volt hozzá a memóriakártya (egy ilyen szintű készüléknél fényévekkel jobbat lehet már kapni ma 25K-ért), de azzal is fotóztam még gyíkokat is. A 4Mpixeles képek, meg normál fotóként simán előhívhatók, egy átlagmonitornak/hdtvnek meg már az is simán felülmúlja a felbontását. Szal az igaz, hogy konkrétan kutyákra nincs fényképezőgép, de kizárt, hogy kifognának akármelyik készüléken is. :-)

2012. aug. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!