Mit jelent ez a felirat az erősítőm hátulján?

Figyelt kérdés

[link]


A felső sorban amit ír (1 + 2 (8-16 ohm). 1 or 2 (4-16 ohm).).


Szóval egy darab 4 ohmos hangszórót szeretnék bekötni, de nem tudom, hogy hogy (rendesen, vagy ún. 'bridge' -ben). És nem szertném az erősítőt sem tönkretenni.



2012. júl. 3. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez azt jelenti, hogy a felső sor az 1-es a 2. a kettes, és ha csak az egyikre kötsz hangszórót akkor 4-16 ohmos hangszórót köthetsz rá, ha meg mind a kettő sorra akkor 8-16-osat tehetsz rá. Hidalni nem kell/nem szabad semmit.
2012. júl. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Végül rájöttem én is (5 perccel a kérdés kiírása után), viszont most rá van kötve két (az hiszem) 8 ohmos, és egy 4 ohmos hangszóró hídban. Ugyanúgy működik mint eddig, egy kicsit jöbban melegszik, de folyamatosan hűtöm, úgyhogy meg sem érződik rajta. Egyébként mit jelent az, hogy hidalni nem SZABAD semmit?
2012. júl. 25. 23:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Mivel nem minden erősítő hidalható azért ha nincs ráírva hogy lehet, akkor szerintem nem nagyon javasolt.
2012. júl. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 MikeB válasza:
amilyen végfokon van kimenet, nem hangfal kimenet, hanem ugyan olyan amilyennel adod neki a jelet, az köthető hídba, és a hidalás azt jelenti, hogy egyik végfokból kapja a másik végfok a jelet.
2012. aug. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!