Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Nézegettem a canon 1100d nél...

Nézegettem a canon 1100d nél kicsit komolyabb gépet, de úgy hogy már van három objektívem, így csak a vázat kéne lecserélnem, megérné a beruházás?

Figyelt kérdés

Tudom lessz aki azt írja jobb objektívek kellenének kevés pénzből gazdálkodom,de ezek már megvannak


Nekem van egy canon 1100d fényképezőgépem,és van hozzá három objektívem


Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS


Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II


Sigma 50mm f/2.8 EX DG Macro


Ha vennék egy kicsit komolyabb vázat ugyan olyan teljesítményt nyújtana mint a canon 1100d ezekkel az objektívekkel,vagy jobb géppel a képek is jobbak lenének?


2012. jún. 10. 12:25
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
könnyü amúgy egy raw programot megtanúlni?
2012. jún. 10. 22:23
 12/17 gergoap ***** válasza:
Szerintem ha a képminőség fontos neked, és ugye ez a legfontosabb, mindenképpen érdemes komolyabb gépet venned! Gyakram nézem és töltöm le a pixinfo.hu tesztképeit és tisztán látszik, hogy pl. a D550-esnek a képe részletgazdagabb, élesebb, tisztább.
2012. jún. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

gergoap


neked milyen géped van?

2012. jún. 10. 22:45
 14/17 anonim ***** válasza:

Egy fenét, már elnézést.


Mutatok egy oldalt, érdemes vele ismerkedni, ha számszerűleg kíváncsi vagy egy kamera szenzorjának főbb paramétereire:

[link]


A különbség még a 7D és az 1100D között is alig valami. Ha minőségi váltást akarsz, akkor APS-H-ra vagy FF-re kell menni, vagy venni egy jó objektívet.


A 9 éves, régi, "szar" 10D gépem kenterbe veri az összes háromjegyű tüneményt, ha feltekerem a 24-70 f2.8L-et, vagy az új 70-200-at.


Nagyon sok különbség van az APS-C gépek között, amik mind hozzájárulnak a jobb minőségű képhez. Ilyenek a gyorsabb, pontosabb, fejlettebb autófókusz, jobb és többféle fénymérés, gyorsabb sorozatfelvétel, kifinomultabb kezelőszervek, de pont a szenzor és a képminőség keservesen lassan javul, ahogy egyre inkább lépegetsz feljebb az árlétrán.


Ha fejleszteni akarsz, vegyél jó üveget. Lassan avul el, és nagyon sokat dob az eredményen. Persze ehhez tudni kell, hogy mit akarsz: milyen fókusztáv, milyen fényerő, stb. Nem kell átvenni ezt a mobiltelefonos baromságot, hogy évente új elektronikát veszel.

2012. jún. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
hát meg látjuk mert az obijektívek piszok drágák de tényleg
2012. jún. 10. 23:09
 16/17 anonim ***** válasza:

Elég szép felszerelés ez! Ilyen technikai háttér bőven elég szerintem, az 1100D sem rossz gép. Hidd el, inkább érdemes ezzel gyakorolni és fejlődni, mint elhitetni magaddal, hogy a jó képeknek technikai korlátai vannak.


Nagyon erősen ajánlanék a figyelmedbe egy cikket, sok igazság van benne:

[link]

Amikor először olvastam, szinte végig bólogattam, gyönyörűen megfogalmazza azokat a tévutakat, amikre (szerintem) most Te is lépni készülsz.

2012. júl. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

tegnapelőtt 19:08



Köszönöm a választ magamra ismertem a cikk-ben,de azért hál isten a kérdésem óta lenyugodtam

2012. júl. 28. 12:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!