Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Nézegettem a canon 1100d nél...

Nézegettem a canon 1100d nél kicsit komolyabb gépet, de úgy hogy már van három objektívem, így csak a vázat kéne lecserélnem, megérné a beruházás?

Figyelt kérdés

Tudom lessz aki azt írja jobb objektívek kellenének kevés pénzből gazdálkodom,de ezek már megvannak


Nekem van egy canon 1100d fényképezőgépem,és van hozzá három objektívem


Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS


Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II


Sigma 50mm f/2.8 EX DG Macro


Ha vennék egy kicsit komolyabb vázat ugyan olyan teljesítményt nyújtana mint a canon 1100d ezekkel az objektívekkel,vagy jobb géppel a képek is jobbak lenének?


2012. jún. 10. 12:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Mi a komolyabb váz? Ha egy kétjegyűt vennél, az érezhetően jobb lenne, de inkább kezelésben, AF-ben, és nem a képminőségben. Három jegyűre viszont semmiképp nem lépnék fel (max. 650D ha megjött), túl kis különbség az árveszteséghez képest.


Miben érzed kevésnek a jelenlegi rendszeredet? Hogy milyen irányban és mit kell fejleszteni, az ettől függ.

2012. jún. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
canon eos 650d-t néztem nemsoká megjelenik
2012. jún. 10. 12:44
 3/17 A kérdező kommentje:
vagy ez a 650d nem akkora előrelépés a 600d hez képest?Inkább azt venni olcsóbban ha megjelenik a 650d vagy maradjak az 1100d nél?
2012. jún. 10. 17:21
 4/17 anonim ***** válasza:
Az egyetlen 3 jegyű, amit érdemes lehet, szerintem a 650D. De még mindig nem tudjuk, igazából miben kevés a jelenlegi géped? Ha ezt nem tudod megfogalmazni, felesleges bármi újat venni. Ne vedd sértésnek, ez egy nagyon erős ökölszabály...
2012. jún. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
hát olvasgattam a 650d nek a tudását,na meg ugye 500d,550d,600d,ezek mind az 1100d felett vannak tudásban,isten igazán azért gondolkodtam másikon hogy pl hangolásban beállításban és egy két extrával töbet tud a 650d is mint az 1100d
2012. jún. 10. 20:47
 6/17 anonim ***** válasza:

Őszinte leszek, tök felesleges új gépet venned. Még nem ismered a régit sem eléggé, ráadásul nagyot fogsz csalódni, ha azt gondolod, egy 650D-től hirtelen jobbak lesznek a képeid.


Milyen módban fotózol? Milyen kiterjesztésűek a képeid? Milyen beállításokat használsz?

2012. jún. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hát több módban is szoktam használni,van hogy program mód,de záridő előválasztásos de használom rekeszérték állításos meg néha manuális módban is
2012. jún. 10. 21:32
 8/17 A kérdező kommentje:
Ja a képeket általában legjobb minőségű jpeg ben fényképezek meg ritkán raw ban de a raw programok állítgatását még tanulnom kell
2012. jún. 10. 21:33
 9/17 anonim ***** válasza:

Azért ez jobb, mint számítottam.

A programról próbálj leszokni, erőltesd jobban a rekesz előválasztást (Av). Így tudatosabb leszel a mélységélesség terén, ami lényeges elem.

A RAW képek nagyobb szabadságot adnak az utómunkában, ismerkedj vele. Használj egy profi szerkesztő programot, mondjuk Lightroom-ot.


Amíg nem tudod, pontosan mi az, ami gátat szab a képeidnek, addig ne fejlessz. Felesleges, ugyanúgy tanácstalan leszel utána is. Gyakorolj, fogalmazd meg a saját korlátaidat, mert enélkül nem tudsz túllépni rajtuk.

2012. jún. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Értem,akkor megint csak a mániám szólt be nekem,sokszor vagyok maximalista meg hogy mindig a legújabb kéne aztán hál isten vagy lebeszélem magam,vagy jönnek olyan emberkék mint te akik fel tudnak világosítani hogy feleslegesen ne dobjam ki a pénzt.


köszönöm így kicsit nyugodtabb vagyok :)

2012. jún. 10. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!