Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Létezik-e, és ha nem, miért...

Létezik-e, és ha nem, miért nem gyártanak olyan obikat, amiket gyárilag meg lehet fordítani, és működik az AF?

Figyelt kérdés
Van valami technikai akadálya? Szerintem az obikat így duplán ki lehetne használni.

2012. máj. 21. 18:13
 1/4 gergoap ***** válasza:
Bocs, de nem értem a kérdésedet! Hova akarsz egy objektívet megfordítani, meg minek? Mit érsz el vele?
2012. máj. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez egy elfogadott technika makrózáshoz ún reverse ringgle, de ha nem érted a kérdést, akkor minek írsz?
2012. máj. 23. 10:55
 3/4 gergoap ***** válasza:

Mert érdekel a téma! Én is sokat fotózok, de erről még nem hallottam.

Egyébként a megfogalmazásod nem egyértelmű! Ha magában forgatsz egy obit, annak nincs értelme, magára a gépre kellene fordítva feltenni!

2012. máj. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Pontosan erről van szó. Ez egy megszokott makró fotózási technika. Ún. reverse ring kell hozzá. Párszáz forintért beszerezhető. De mivel az AF nem fog működni, és az új elektromos obik a blendét is elektromosan állítják, ezért ezt a technikát régi manuális obikkal szokták alkalmazni. Erre vonatkozott a kérdésem, hogy vajon valami nagy technikai akadálya van, hogy direkt kétféleképpen felhelyezhető obikat készítsenek? Vagy van-e egyáltalán ilyen?
2012. máj. 24. 07:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!