Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mitől romolhatott el az LG...

Mitől romolhatott el az LG LCD monitorom tápegysége, amit ki kellett cserélni?

Figyelt kérdés

Tudni szeretném, hogy a jövőben ilyen kevesebb valószínűséggel történjen meg, mert drága volt a javítás, 15 ezer HUF.


Lehetséges okok?

1) 14-15°C-okban használtam a monitort, mert fűtési időszakban kikapcsoltuk a fűtést

2) Állandóan, ill. nagyon gyakran használtam az üres képernyős képernyővédőt, amikor is automatikusan elsötétült a képernyő mindig

3) Mindig előbb kapcsoltam ki a számítógépet, és csak utána a monitort

VAGY egyéb...



2012. ápr. 29. 19:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyik sem, a hőmérsékletnek lehetne ezek közül, de ez épp ideális a tápnak, rossz az lenne ha szélsőségesen magas hőmérsékleten használnád.

Külön áramforrást használ igy a pc ki-bekapcsolás sincs rá hatással.


Ami a rossz az a gyártók spórolása, ez az egység ami legkevésbé van 'szem elött', igy ezen mernek bátran spórolni, ezzel nem tudsz mit tenni.

2012. ápr. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Gugu Gabor ***** válasza:

Egyet értek az előttem hozzá szólóval z egyetlen megoldás félig meddig hogy nem használod.

Szellőzés legyen biztosítva ne használd túl meleg helyen nedvességet párát kerülni kell... kb ennyi.

Mondjuk még ami eszembe jutott hogy a gyakori ki be kapcsolgatás az jobban árt mintha folyamatosan menne.


Egyébként sajnos manapság nem úgy terveznek és gyártanak semmit hogy hosszú évekig szolgáljon hanem húzza ki a garanciális időszakot aztán nyek.

2012. ápr. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!