Házimozinál ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Van egy Samsung HT-TZ315 típusú házimozi rendszerem.

Ha berakok egy vadonatúj,eredeti dvd-t,azt írja ki,hogy "No Disc".

Mit tudnék tenni?

Garancia lejárt,szakszervízben a gatyám is rámenne.

Vigyem el valami maszekhoz,vagy esetleg otthon lehet kezdeni vele valamit?



2012. márc. 18. 22:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kuka, el van öregedve a lézerdióda. Megfelelő szaktudással időlegesen megemelhető a lézer árama, de fél év múlva ugyanez lesz a helyzet (vagy elszáll végleg a lézer).
2012. márc. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kukába azért nem szeretném dobni,mivel kb 1,5 éve vettem több mint 100ezer forintért,és eddig alig volt használva 2-3x.Én arra gondoltam,hogy sokat porosodott,és ezért elkoszolódhatott az olvasófej.Ez lehetséges?
2012. márc. 18. 23:08
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

szinte kizárt, a fej felépítése nem nagyon ad lehetőséget az ilyen szintű porosodásra. Ha esetleg nitrózus gőzöknek ki volt téve, akkor bematulhatott még a lencse, de ez a végeredmény szempontjából ugyanaz (kuka), mivel a komplett fej-szerelvény (ha egyáltalán kapható) kb. a gép árának felét teszi ki.


Hogy annó mennyibe került, az a minőség szempontjából ma már nem jelent szinte semmit, a 100e környéki márkázott vasakban gyakorlatilag ugyanaz a kínai szemét van (esetleg lebutítva!), mint egy noname 25e-es készülékben.

2012. márc. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát ha semmi sem segít,végülis az se olyan nagy gond,mivel az 1000 wattos teljesítményt így is ki lehet használni,mivel USB-n pendrive-ról is tudok vele filmezni.


Esetleg ha leszedném a külső fém burkolatot,alkoholos ronggyal meg tudnám tisztítani az olvasó fejet?

2012. márc. 18. 23:25
 5/10 anonim ***** válasza:

Alkoholos rongy... nagyon jó, pont az kell neki! De ha igazán hatékony akarsz lenni, akkor egyből csavarhúzóval téped ki a lencsét a tekerccsel együtt, úgy még biztosabb...

(gyk.:

1. az alkohol feloldja a lencse bevonatát, ezzel az egészet megmattítja,

2. a "pamut rongy" optikai cuccokhoz kb. olyan, mint a csiszolóvászon: a pamut-anyag magában is karcol, a belekevert műszál miatt pedig gyakorlatilag felszántja a lencse felületét. )

2012. márc. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Értem.

Esetleg van valami ötleted?Én hiszek abba hogy "hátha".:)

2012. márc. 18. 23:43
 7/10 anonim ***** válasza:

A racionális megoldásokat fentebb leírtam.

Ha ezoterikus variációkat keresel, akkor fokhangymás bedörzsölés, ráolvasás, szentelt vízzel történő behintés, ima, buddhista körmenet, jöhet első sorban számításba.

Használd így, vagy vidd szervízbe (~20-30e között fog kérni érte a "mester" és egy-másfél év múlva kipusztul a "felhúzott" lézer).

2012. márc. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm hogy segítesz.

Igazándiból azért kérdezem,mert apumnak van egy ilyen cuccokat javító barátja,csak nem szeretnék teljesen tudatlanul odamenni.Köszönöm szépen még egyszer a válaszokat:)

2012. márc. 19. 00:02
 9/10 anonim ***** válasza:

"1000 wattos teljesítményt így is ki lehet használni"


Ki hát.


[link]


A hálózati fogyasztása 80W.

2012. márc. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
1000W ez jóóóóó :) Van aki hisz a mesékben... Vitáztam már itt pár nagyokossal aki szerint többet le tud adni valami mint amennyit felvesz,nem tudtam meggyőzni őket, hogy hülyeség.
2012. márc. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!