Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Fülhallgató erősítő vagy...

Fülhallgató erősítő vagy előfok kell nekem?

Figyelt kérdés

Rendes hifi volt az autómban(fejegység,4csatornás erősítő rárötve 2db 20centis szélessávú hangszóró és az elsö szett azaz hangváltó azon 16cm mély és a magas hangszorók)

Sajnos tönkre ment a fejegység és nem nagyon volt pénzem ujat venni.Van egy tabletem,a fejhalgató kimenetét rákötöttem az erősítőre.Nagyon megtetszett ez a rendszer,az már biztos hogy ez is marad a kocsiban,csak a hangja nem valami hangos,hiába van rákötve egy 4X120Wattos erősítő.

Mit kell betenni a tab és az erősítő közé hogy jó legyen? Fejhallgató erősítőt vagy egy előfokot?

Nem akarok vagyonokat költeni rá és lényeg hogy 12voltról üzemeljen!


2012. márc. 12. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az lehet a gond, hogy bizonyos mos -os erősítők nem indulnak be ha nincs rajtuk terhelés. Ergo az erősítőd bemeneti impedanciája nem üti meg mos működési határértékét.

A legegyszerűbb és legtisztább megoldás egy műterhelés.

Ha nem akarsz költeni, akkor egy jack elosztó egyik fele mondjuk egy bogyó, a másik fele erősítő.


elvi síkon működnie kell :)

2012. márc. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Bogyó? Mi az a bogyó amit a jack osztó egyik felére kellene kötni?

Egyébként szól aránylag rendesen,szerintem a legtöbb embernek ez is elég lenne,csak én tudom milyen volt elötte rendes fejegységgel.Egy 20centis hangszórónak azért többet kellene birnia,hozzáteszem azért igy sem annyira rossz

2012. márc. 12. 19:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Bogyó füles :) én csak ennek ismerem :)
2012. márc. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kiprobáltam ma,volt itthon jck osztó,rákötöttem az erősítőt és a tab gyári fülesét is.

Sajnos semmit sem változott :(

2012. márc. 13. 19:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát akkor előfok. Bíztam benne, hogy elkerülhető.

Ha jártas vagy az elektronikában, akkor párszáz forintért megépited, [link] Ebből 2 db kell, mert ügye sztereó :)

Vagy pedig ez: [link] ezen kimondottan AUX bemenet is van, és 12 V os.


Ennyit tudtam segíteni.

2012. márc. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!

Már rendelem is az előfokot!

2012. márc. 14. 20:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!