Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyik a jobb? LCD, LED, vagy...

Melyik a jobb? LCD, LED, vagy Plazma tv?

Figyelt kérdés
Ha össze kell hasonlitani milyen tulajdonságok alapján melyik lenne jobb vagy nem lehet egyértelműen kiválasztani?

2012. márc. 2. 16:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

[link]


viszont kell hd átalakító különben nagyon ronda a kép

2012. márc. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%
LED!
2012. márc. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
56%
Csakis LED!
2012. márc. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%

Plazma.

Sokkal természetesebbek a színek.


LED előnyei, hogy 20-30%-kal kevesebbet fogyaszt, ami igazából teljesen lényegtelen, vékonyabb, tehát dizájnosabb, de a kép attól még nem rondább, és ennyi.

Meg nagyon színes, de az inkább hátrány.

2012. márc. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
LED!
2012. márc. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%
Plazma: Egy idő után tiszta szemcsés lessz a kép,ezért nem érdemes Plazma TV-t venni, már elvault, eljárt felette az idő. LED TV A LEGJOBB.!
2012. márc. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%

A PLAZMA képernyőnek van egyetlen de óriási előnye:

télen kiegészítő fűtésként használható a lakó szobában.

Egyébként a plazma technológia már annyira elavult, hogy a gyártók már kihátrálnak a plazma technológiából.

[link]



A beégéssel kapcsolatban, ha még az LCD képernyőn is tapasztalt valaki beégés jelenséget, akkor a PLAZMA képernyő egyenesen használhatatlannak minősül azonos üzemóra után, hiszen arra annyira jellemző ez a probléma, hogy annál vannak beégést kiegyenlítő technológiák, ami nem más, mint az egyformára égetés. Nagyobb kisülési árammal (nagy fényerővel) világos csíkot futtatnak végig a képernyőn, hogy ezzel kicsit leégessenek egyenletesen a fluoreszcens rétegből, amitől egyenletesre csökken a fénye, viszont ennek kompenzálására beépítettek egy az üzemi áramot kompenzáló (növelő) áramkört, ami folyamatosan kiegyenlíti egy ideig a "foszfor" (fluoreszcens anyag) fényerő csökkenését, amíg teljesen tönkre nem megy.


A plazma kisülés által gerjesztett fénypor fényereje közel hasonlóan csökken mint a régi katódsugár csöves rendszereknél azt tapasztaltuk.


A fénycsöves háttér világítású LCD tv-nél szintén csökken egy idő után a gáz kisülésű fénycsövek fényereje, ráadásul a fénypor szín vissza adása sem tökéletes.


A LED háttér világítású tv az ami legoptimálisabban használható. Egyrészt a méteres képernyő mellett 82 Watt felhasznált teljesítmény miatt is előnyösebb, másrészt a led élettartama a legoptimálisabb. Harmadrészben a színek beállíthatók a valósághoz közeli értékre is de ha az sok nekünk, akkor ízlés szerint lehet kevesebbre is állítani.

2012. márc. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 action válasza:

Mivel nem tudtam dönteni a 124. ilyen topik elolvasása után sem, megkérdeztem néhány olyan embert, akik a nap "minden" másodpercében a tévézéssel foglalkoznak, hogy milyen tévét vegyek. A kérdéseimmel ország talán legnagyobb televíziójának műszaki vezetőit és képmérnökeit nyaggattam. Meglepődtem mennyire egyöntetű volt a véleményük, persze egy mosoly kíséretében.

- Amelyik jobban tetszik!

De miután elkezdték a 3 technikát elmagyarázni leállítottam őket, hogy egy szót kérnék: LCD, LED vagy plazma?

- Plazma, plazma, plazma...

Egy szót sem hallottam elavult technikáról, megszűnésről. Azt igen, hogy költségesebb az előállítása, többet fogyaszt kb egy 60W-os izzó fogyasztásával és valóban nagyon ritkán előfordulhat a beégése. De ez szinte 100%-ban xbox, ps stb. felelőssége miatt. Az árérzékeny, laikus - mint én - vásárlói réteg megnyerése könnyebb, akár hókusz-pókuszokkal is.

Én tenném hozzá, mi az a világított fekete?

2012. márc. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 action válasza:

balu1

Amit belinkeltél egy 2007-es cikk! Mennyit írunk ma? Az LG azóta is gyártja a plazmákat.

Egy jó cikk ahhoz, hogy ki mit vegyen.

[link]

2012. márc. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A plazma tv az ami a hagyományos klasszikus gázkisülés elvéhez legközelebb álló működésű, az élettartama is közel áll hozzá, vagyis a hagyományos CRT tv és a neon cső élettartama körül van ami alatt felére csökken a fényerő. Nem véletlenül kell időnként leégetni vagyis egyformára égetni a pixeleket mert hasonlóan gyegülnek mint a fénycsövek. Azokat is cserélni kell bizonyos időnként, ugyanúgy mint a plazma képernyőt vagyis a plazma tv-t is.


[link]


[link]


A ledes háttér világítású LCD panel élettartama már jelentősen hosszabb, mert a ledek élettartama itt a mérvadó. Az LCD panel csak a fény átjutását szabályozza.

Az is igaz, hogy a fekete nem teljesen fekete, de azt meg kell nézni, hogy milyen, zavaró-e?. Viszont az élettartama a ledesnek a leghosszabb és a színei is különösen jók.


Abba most nem akarok mélyen belefolyni, hogy még 18 éves koromban 39 évvel ezelőtt mentem a HIKI-be vagyis újabb nevén Mikroelektronikai vállalathoz (aminek a váci úti épülete később leégett) az LCD képernyő és a 3D tv ötletével. Akkor még voltak gyakorlati akadályai. Nagyon lassú volt a folyadék kristály működése ehhez és még nem tudták legyártani a pixelenkéni integrált meghajtást, amit most aktív mátrixnak nevezünk. (minden kép ponthoz tartozik egy integrált memória és meghajtó egység ami megtartja a frissítés alatt a kép pont beállított fény áteresztésének mértékét).



Szóval akárhogy is nézzük, a fizikát és a fizikai eszköz tülajdonságait nem lehet megerőszakolni. Az adott.

A plazma kisülés gáz kisülés mint a fénycsőben. Az élettartama ennek megfelelően adott.

2012. márc. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!