Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A hangszóró, fejhallgató...

A hangszóró, fejhallgató vezetékek hogy épülnek fel? A szigetelésen belül van egy több szálból sodrott fémhuzal, de azon belül is egy fehér cérnaszerű. A belső kettőnek pontosan mi a szerepe? Melyik vezeti a jelet?

Figyelt kérdés
2011. dec. 1. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:

A sodrott fémhuzal több szálból áll, hogy biztosítsa a hajlékonyságot, ezt még fokozza a "cérnaszál".

A jelet természetesen a rézhuzalok vezetik.

2011. dec. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ááá értem, köszönöm
2011. dec. 1. 20:04
 3/4 anonim ***** válasza:
A belső kettő az érpár, a cérna azért kell bele, hogy ha megfeszül, akkor a cérna megfogja, nem pedig a drótok szakadnak... A szines(piros zöld vagy kék) viszi a jelet, a szintelen pedig a föld. A vezetékeket egyszerűen csak be kell ónoznod, akkor leolvad róla a termoplaszt, ami szigeteli, és máris használhatod (ha forrasztani akarod.)
2011. dec. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kössz nem, csak szétment a fejhallgatóm ami nagyon jó volt pár napja, erről tettem is fel egy másik kérdést itt. De már sikerült összeraknom, úgy szól mint régen. Legalábbis nem hallható különbség számomra. Smirglivel szedtem le róla azt a szigetelőanyagot, és összetekertem őket. 5 színű vezeték volt, zöld, kék, piros, színtelen, és piros-színtelen kettős, csak nem értettem miért van a cérna benne, de most már tudom. Forrasztáshoz nincs meg a felszerelésem.


Egyébként van pár korábbi fejhallgatóm is darabokban, és össze szeretném rakni őket, de a francért se akar megszólalni az egyik. Nem tartozik össze a hangszórós része és a jack dugós vége, hanem két különbözőé. De belül hasonlóak, mind a kettő vezetéknél a szigetelésen belül van egy ami még egyszer szigetelve van, meg egy ami nem, cérna nincs benne. A fülhallgatók már jó régiek, talán 90-es évek eleji, bármelyikre kötöm rá nem szólal meg se a bal se a jobb. Nem tudom hogy lett-e valami baja, mert elég jó állapotban vannak egyébként. Lehet hogy csak mert régi és nem olyan? Vagy az ilyeneket mindet össze lehet kötni ha jól csinálja az ember?

2011. dec. 5. 17:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!