Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Új tv-t szeretnék venni, mire...

Új tv-t szeretnék venni, mire figyeljek?

Figyelt kérdés

Röviden:

ráfordítható összeg: 100.000- 150.000 Ft

képernyőméret: 30-50"

használat: filmezés (HD filmek, sportesemények), játékkonzol használata(xbox360), digi kábel előfizetés

Ahogy olvasgattam ezekre egy LCD tv felelne meg a legjobban, ha nem, javítsatok ki!


LCD-k-nél amit figyelembe kell venni (ahogy olvastam a neten): minimum 100 Hz, 6ms alatti válaszidő, több HDMI és egy usb csatlakoztató, 1920x1080 felbontás (HD)

természetesen az alapigényeim megvannak (tiszta, nem elmosódott szép kép, bármire használnám)


Ezek mellett mit kéne figyelembe vennem, illetve alapból milyen tanácsokat tudnátok adni, hogy mire figyeljek/ mi az ami tökmind1.

És ha esetleg tudnátok adni egy-két példát, annak nagyon örülnék! :)


Előre is köszi!

Üdv


2011. júl. 22. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:

USB csatlakozo tok felesleges, meg a tobb HDMi port is csak bizonyos esetekben fontos, de a tobbi igaz (es amugy is az osszes tv kb usb-s meg tobb hdmi-s).


Kb jol osszefoglaltad, LCD, 100Hz, 6ms alatt.

150-ert mar egy minimum 40'-eset ajanlanek.

Ajanlott marka a Samsung es a Sony.

2011. júl. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm gyors válaszodat, usb-t azért lehet kihasználnám filmnézésnél (gépen letölteni azt azon keresztül megnézni tv-n)


Annyit szeretnék még tudni, ha mondjuk valamelyik "alapvető" dologban eltér valamelyik irányba a tv, akkor az miben mutatkozik meg? Szóval ha pl. 50Hz-es, vagy éppen 200 Hz-es, mi lesz? vagy ha 6ms-nál kisebb/nagyobb a válaszideje?

Plusz van-e még valami extra dolog ami jól jöhet?

2011. júl. 22. 20:46
 3/8 anonim ***** válasza:

Minél nagyobb a Hz annál folytonosabban látod a képet,ha minden igaz. Kevésbé "rezeg" a kép, vagy nem is tudom hogy mondjam, de 100Hz bőven elég.

A válaszidő (ms) meg főleg játékoknál számít, kb olyan, mint a ping, és bár csak miliszekundomokról van szó, néha lehet számít.


USB-vel meg filmet nézni nem rossz, de a legtöbb tv-be nincs sok codec, tehát a dvdrip-en kívül mást lehet nem is visz (a HD-ba szinte biztos vagyok, hogy nem viszi, talán már BDRip-pel is baja lesz). Meg xbox-ra nem lehet filmet másolni? Úgy tudom van benne DLNA funkció, ami segítségével a géped HDD-jéről tudsz filmet másolni/streamelni, mindneféle usb nélkül. És ez gyakori funkció tv-be is.

2011. júl. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja még egy dolog: 37"-es tv-t ne vegyél Samsung-ból/Sony-ból, mert ha jól tudom nem sajátgyártású paneleket használnak, amik lehet ugyanúgy szépek, de nem annyira, mint a sajátgyártású
2011. júl. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm! Még egy kérdés: Mitől drágább az összehasonlításban a Samsung LE40C650 (a másik vége 630), hogyha pontosan ugyanazok az adatai, ráadásul a válaszideje 4ms, míg az olcsóbbnak csak 0,001 ms?!
2011. júl. 23. 12:33
 6/8 A kérdező kommentje:

ja igen, linket elfelejtettem :D


[link]

2011. júl. 23. 12:33
 7/8 anonim ***** válasza:

0,001 ms-es válaszidő úgy tudom nem létezik, max plazma tv-nél, viszont az LCD, szóval szerintem elírás lesz, ami 0,001s akarna lenni, ami 1 ms, de még az is nagyon kicsi, szerintem LCD-nél technikailag nem lehet 2-3 alá menni.

Még utánanézek, hogy mi is a különbség, mert valami oka biztos van az árkülönbségnek.

2011. júl. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Eddig azt találtam, hogy a 650 ultra clean paneles, a 630 nem, így a 650-nek szebbek a színei és élesebbek.


Viszont játékra nem a legjobb, mert kicsit nagy az input lag:

[link]


De ez max online játéknál hátrány.

2011. júl. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!