Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Fényképezőt szeretnék venni....

Fényképezőt szeretnék venni. Mire figyeljek? Milyet érdemes?

Figyelt kérdés
Nem túl drágát gondoltam, 30-40. 000 ft max, csak családi fotózásra kellene néha néha. Milyen márkát érdemes választani? Mire kell figyelni vásárláskor?
2011. aug. 10. 22:39
 1/7 anonim válasza:
100%
30-40 ezres kategóriában szinte mindegy, hogy mit veszel. Márkás legyen és minél több garancia. A megapixel túlzásba ne ess, egy alacsonyabb megapixeles gép is jobb képet csinálhat, ha jobb a szoftvere. Ha egyszerű családi fotózásra kell, akkor elegendő egy alacsonyabb pixeles (10-12 körüli) gép. Arra figyelnék, hogy a vaku tudjon minél több funkciót, szoftverben legyen arc - mosoly felismerő, képstabilizátor legyen benne, számítógép háttértárolóként felismerje (ne kelljen telepíteni). Én a tölthető elemes tápot részesítem előnyben, az akksi nehezebben pótolható, ha tönkremegy. Ha videófelvételt is akarsz vele készíteni, akkor a memóriakártya sebességére is figyelj! Ne hagyd magad rábeszélni semmire, amit nem akarsz! Az eladók köcsögök, nem veszik figyelembe az egyéni elképzelésed, megpróbálják elhitetni veled, hogy neked az a jó, amit ők akarnak eladni.
2011. aug. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen az alapos válaszod. 4 zöld kezet adnék érte, ha tudnék :-)


Ezeket a kritériumokat szépen kijegyzetelem, és így fogok hozzá a kereséshez. Azért akartam előbb itt érdeklődni, mert tudom, hogy a boltban minden eladó.


még egyszer köszi.

2011. aug. 11. 12:49
 3/7 A kérdező kommentje:

Konkrétan márkát, vagy típust esetleg tudnál javasolni? (csak ha ismersz)


A családi fotózást lehet rosszul írtam, tehát nem munkára kellene, csak hétköznapi használatra, szülinap, kirándulás stb.

2011. aug. 11. 12:53
 4/7 anonim válasza:
Canon, fujifilm, sony stb... ezek mind jó márkák. annyival egészíteném ki az előttem válaszolót, hogy nem árt az optikai zoom se. egy átlagos kompakt fényképező 3-4x zoom-ja van ami sztem kevés. 5 fölött már lehet kezdeni vele vmit. Illetve a képstabilizátort, amit ő is megemlített, vedd mindig figyelembe, mert sokkal élesebb képeket tudsz vele csinálni.
2011. aug. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm neked is!
2011. aug. 11. 18:29
 6/7 anonim válasza:
A három vezetőmárka a canon, nikon, olympus.
2011. aug. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

az olympus gépével én nagyon megjártam, és majdnem 100 000-ért vettem, 3 évet sem bírt, pedig nem sokat használtam. úgyhogy olyat még egyszer nem veszek.

canon-ban gondolkodom....

és köszönöm neked is

2011. aug. 13. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!