Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van házilag elkészithető...

Van házilag elkészithető olyan cucc ami átengedi az áramot de nem engedi vissza?

Figyelt kérdés
pl adott 2 motor az eggyik adja az áramot a másik termeli és egy 3. motor segitségével akarom ezt visszajuttatni.. de nem csak tölt hanem el is veszi az áramot
2011. júl. 21. 14:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Dióda...

Már megint örökmozgót építesz?

Fölösleges, most elárulom.

2011. júl. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Eléggé érthetetlen a fogalmazásod! "az eggyik adja az áramot a másik termeli..." -ezt hogy érted?
2011. júl. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

:) nem örökmozgó :)

szóval:

az eggyiket elektromos árammal hajtom.. rákapcsolva eg ymásik elektro motorral... az pedig termeli az áramot...

és azt rákötném mégeggy motorra ami hajtja azt a motrot amit árammal hajtok.. persze más áttétellel... és lekapcsolnám az áramot és szépen töltene...

ez azért lehetséges mert más az áttétel mindenhol.. és a fő motron van egy 20dg-os lendkerék olyan kéne ami átengedi az áramot de nem engedi vissza...mert ha a 3. motrot rákapcsolom a 2.ra ami tölt a 3. visszafolytja egy kicsit.. mert egyszerre tölt és hajt is de más irányban remélem értitek :)

2011. júl. 21. 15:14
 4/12 A kérdező kommentje:
jah és a dióda "led" is visszenged valamennyi áramot..
2011. júl. 21. 15:16
 5/12 anonim ***** válasza:
Kb totál érthetetlen amit írsz, de nagyjából ez lenne az örökmozgó, nem lehetséges.
2011. júl. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A dióda nem led (LED= Light Emitting DIODE tehát egy fényt kibocsátó dióda...) Az előttem szólók gondolom egyenirányító diódára gondoltak... De már megbocsáss... Hány éves vagy? A mondatokból nehezen (vagy egyáltalán nem) kibogarászható "célod" miatt 12-re saccollak. De mindegy is... Azt akarod mondani, hogy van A motor amit meghajtasz. Ennek az A motornak a tengelyét valamilyen módon csatlakoztatod B motor tengelyéhez. Ezért a B motor (nagy veszteséggel) áramot fog termelni és ezzel az árammal akarod meghajtani C motort (ITT JÖN A BÖKKENŐ) A C motorba bemegy az áram de ugyanakkor azt is akarod, hogy temeljen is... Na ez nem fog menni. Illetve menne ha lenne egy 4. motor is amit C tengelyéhez rögzíthetnél de akkor már kétszeres veszteséged lenne... Ezek után D motor által megtermelt áramot ketté osztanád: akksira (ahonnan ne menjen vissza) és??? A motorba??? Tehát ez nekem magas... És nagyon "örökmozgó szagú" Vagy én értem félre vagy írd le még 1* érthetőbben. :-D
2011. júl. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mégegyszer átolvastam próbáltam vizualizálni de ez úgy butaság ahogy van... Te azt reméled, hogy ráadod az áramot, lekapcsolod és tölt magától örökké? Vagy inkább a lendkerék megoldásból ítélve... még arra tudok következtetni, hogy megküldöd A motort árammal és várod, hogy (mondjuk) 2 percig a lendkerék segítségével termelje az áramot. Igen ilyen szempontból lehetséges csak nem éri meg... Ezzel nem termelsz plusz energiát amivel mondjuk a hűtőt üzemeltetheted csak használod és "pazarolod". Remélem most már jól értelmeztem... Szóval tegyél le róla, hogy ezt megépíted mert semmi értelme de azért ritka, hogy ilyen korban mást is érdekel a téma. Ugyanis én 14 éves vagyok lehet, hogy nem tudok még sokat az elektronikáról, lehet, hogy mondtam pár hülyeséget de csak segíteni akartam és azért remélem helyesen értelmeztem a dolgot. További jó kísérletezgetést és olvasgasd a www.hobbielektronika.hu és a www.bsselektronika.hu oldalt.
2011. júl. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

nem 12 vagyok :)

apukád lehetnék :) csak el kelett mennem és "rövidre" fogtam :)

van egy lentkerekes motor=a amit feszültséggel hajtok

a B motorhoz van kötve nagy áttétellel... a lentkerék van hozzákötve az A motor kis tengelyéhez

a B motor áramot termel a C motornak ami az A motrot hajtja egy "közepes" áttétellel, az egyenirányitó arra kell hogy a B motor mikor adja át a feszültséget a C motornak az a C motrot hajtja... és a c motor ne töltsön vissza a B-nek de lehetséges ugy is hogy egyszerüen csak nagyobb feszültéséget generálok... 20dg os lentkerét hajt egy másik motort.. amit egyenirányitóval visszakötök az A motorra... és (áttételtől függ) és igy 3x os sebességnövekedés érhető el... megcsinálni megtudom.. csak elmagyarázni nem :) nemvagyok fizukus.. pár dolognak nem tudodm a nevét de 7éve ilyeneket szerkesztek :) ugymond :) unatkoztam és "feltaláltam" magam :)

2011. júl. 21. 16:42
 9/12 A kérdező kommentje:
köszi az előttem szólónak :)
2011. júl. 21. 16:43
 10/12 A kérdező kommentje:

Csináltam egy egyszerűbbet :)

levideózzam?

2011. júl. 21. 16:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!