Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi lehet a probléma a géppel...

Buffalorage kérdése:

Mi lehet a probléma a géppel ha ilyen fotókat csinál?

Figyelt kérdés

Egy analóg Zenit 11-ről van szó ami a következő képeket produkálja. [link]

Az elsőre már rájöttem hogy a zárszerkezet vászna kopott meg, de a másiknak mi baja?

A második képen vaku volt használva. A vaku késik a zárszerkezethez képest?


2011. júl. 6. 17:16
 1/3 anonim ***** válasza:

A zár és vaku szinkronidejében van hiba, inkább a zár késik a vakuhoz képest. Ha vaku akkor villan, amikor a redőny éppen zár, akkor a fény a második redőnyre érkezik és nem az érzékelőre. Mivel az érzékelő másik fele kapott csak fényt, ezért a kitakart felületnél jól megfigyelhető a szinkroneltolódás miatti kitakarás.


Analógot sajnos még nem használtam, digitálisnál meg van adva egy szinkronidő (max 1/180 vagy 1/125), aminél az automatika nem enged tovább záridőt módosítani, amiatt digitálisnál ez a jelenség nem fordul elő. Gondolom az analógnál van lehetőség ezt elérni és amikor 1/125-nél (vagy ami meg van adva vakuszinkronnál, ha van) is hosszabb a záridő, már a második redőny belelóg a képbe. Rövidebb záridőnél azért nincs probléma, mert a zár gyorsabb lesz a vakunál, így nem látszik a képen.

2011. júl. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az elsőnél fényt kapott. Ha a redőny ereszti be, én kidobnám a 3,14csába. Szerintem nem érdemes a Zenittel küszködni, a redőnyzára egy megbízhatatlan fostalicska, az enyim hidegben pár sec alatt futott le, mert megdermedt benne a zsír... Fillérekért kaphatsz korrekt fémlamella záras m42-es gépeket. Még egy Praktica mtl is luxus a Zenit után :)

A másodikon szinte biztos, hogy rossz záridőt használtál. A Zenit csak 1/30 és a B időnél tud rendesen vakuzni, mert csak ezeknél az időknél van nyitva egyszerre a teljes képkapu. 1/60 és rövidebb időknél az egyik redőny mindig kitakarja a kép egy területét. Fémlamellás gépeknél a legrövidebb vakuszinkron idő általában 1/125 sec.

2011. júl. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Még valami: a záridő kurbli alatti karnak x-en kell állnia.
2011. júl. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!