Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Létezik, hogy az univerzális...

Létezik, hogy az univerzális távirányító pont az én tévémhez nem jó?

Figyelt kérdés
Amit vettem, az 650 kódot tud, de az én tv készülékemhez tartozó kódok közül egyikkel sem műküdik. Van a tv hátulján egy 3 jegyű típuskód, de az meg a távirányító listájába nincs benne.
2009. márc. 23. 09:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%

Ha jól a tudom a távirányító listáján lévő kódokkal kell próbálkozni. Ne ijed meg, nekem se ment először, majd mindegyiket 5X ki kellett próbálni, és az egyikkel sikerült, amivel már sokadszor próbálkoztam.

Még ne add fel, próbálkozz, de megeshet, hogy pont ahhoz a tévéhez nem jó

2009. márc. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%

Bár lehetséges, hogy pont beleestél, azért kicsi a valószínűsége.

Sokszor van, hogy az adott márkához adott kódok közül egyik sem jó, de mással meg simán megy. Ha márkátlan a tv-d, akkor ki lehet próbálni más, hasonló nagy nevű kódokat is, vagy ha nagyon ráérsz, akkor az összeset. Illetve néha szoktak "joker" kódokat is adni, amit több márka is használ. Mostanában egyre több a magát beprogramozó típus is, amikor kikapcsolja a tv-t, akkor kell megnyomni egy gombot, és kész (persze nem mindegyik önprogramozó)

2009. márc. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Igen, ez is írja, hogy önprogramozni is tud, és várjam meg amíg kikapcsol a tv, de ültem előtte kb 2 percet, villogott a led (mintha keresne), de a tv nem kapcsolt ki, semmi nem történt. Tovább kellene várnom? meddig tart az önprogramozás? A tv-n ilyenkor nem kell nyomni semmit, ugye, csak a távirányítón?
2009. márc. 23. 10:18
 4/21 A kérdező kommentje:

Nem nagyon értem a leírást, ami szerint: Nyomja meg és tartsa lenyomva a SET nyomógombot, és nyomja meg ugyanakkor a kezelendő készülékhez tartozó nyomogombot. A LED villogni kezd és jelzi a beállító mód beállításhoz való készenlétét.

...ezek szerint a két gombot a távirányítón egyszerre kell nyomni? És melyik a kezelendő készülékhez való gomb? Sat, TV1, TV2, ilyenek vannak rajta...

2009. márc. 23. 10:20
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan.

Az önprogramozás pedig elég hosszú, hiszen az összes kódot végiglépteti. Amelyiknél kikapcsol, ott kell leokézni, úgy tudom.

2009. márc. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%
Ha sehogy sem megy akkor tanítani is lehet az eredeti irányítóval, nyomkodni előtte a gombokat és megtanulja melyik mire való.
2009. márc. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
És szerintetek melyik a tv-hez tartozó nyomógomb (a távirányító szerint?)? A sat, tv1, vagy tv2?
2009. márc. 23. 11:05
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Igaz hogy nem 1000 forint mint az unik, de lehet venni eredetit is.

De ott is eltér tv típus miatt, meg kell nézni pontosan milyen kód van írva az eredeti távirányítóra.

2009. márc. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
ez az uni sem 1000 volt... és azért lennék dühös, ha nem működne. A TV meg nem noname, hanem thomson. A távirányítóval meg az lett a gond (az eredetivel), hogy túl sokat jétszott vele a pici babánk, és szerintem elég sok nyála belefolyt....
2009. márc. 23. 11:10
 10/21 anonim ***** válasza:

Bocs, én nem tudom mennyi az uni...ahol láttam ott annyi volt.

Mikor nekem kellett kapcsoló, vettünk pótban hozzá.

Nincs idegem az unival szórakozni :):S

Anyu élettársa vett unit, de nem is használják, ők se szórakoznak vele, feladták ...

2009. márc. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!