Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan rakjak össze egy ütős...

Hogyan rakjak össze egy ütős hangcuccot?

Figyelt kérdés

Szeretnék összerakni egy ütős hangcuccot,de nem igazán értek az elektronikához. Minden érdekel..Milyen erősítőt érdemes, mire kell figyelni a hozzá társítandó hangfalaknál, lejátszónál!

Köszi


2011. jún. 12. 23:45
1 2
 11/13 anonim válasza:
"Köszi szépen a válaszokat, Örömmel látom, hogy legalább elindítottunk egy normális hangvételű részt is!" Én is örülök hogy végre valahol nem az acsarkodás megy. Ritka ez manapság. Azt azért leírod mennyi pénzt szánnál a berendezésre? Akkor könnyebb volna tanácsot adni.
2011. jún. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Tényleg nem ártana, ha írnál egy összeget, mennyit tudsz erre szánni. Egyébiránt kicsit nekem tőrdöfés, amikor egy zenei CD-t valaki 5.1-es rendszeren hallgat, mert egy koncertre ha elmész, ott hátul nem nagyon vannak hangfalak. Kvázi elég a két csatorna, ha zúzni akarsz, beszállhat a mélynyomó, ami ott,Neked jó lehet, a szomszédnak nem biztos. A mély hang pontszerűen terjed, vagyis a falon túl csak brummogás hallatszik. A magasak - értsd:magassugárzó- célszerűen fülmagasság közelében legyenek. --

A Usher-ről: kompromisszumos még a high-end kategória is, elég széles skálán mozog, épp mit hallgatok, de AC/DC és hasonló rockos zenék szépen, telt színpadképpel jönnek, és nem okoz gondot egy szimfonikus zene sem, ebben kissé gyengébb. Egyébiránt én egy Denon 1500-as szériával és Wharfedale Pacific hangfalakkal kezdtem, ami a jelenhez képest gyenge, de a tinikoromban használt SHARP "hifitorony" után ég és föld még az is.Később sokáig Pioneer volt, magnódeck, Technics erősítő és lemezjátszó,és két Infinity ( zárt) hangfal. Utóbbiak külső hangkártyáról most a PC-t szolgálják ki, a Technics erősítővel együtt.Úgy 20 évesek, de nem műanyag vackok, és PC-hez tökéletesek. Nem akarok 5.1-es hangrendszert a PC-hez 20-80 ezerért, mert minek? Filmet DVD-lejátszóról nézek házimozin,rém felesleges ezért műanyag dobozos vackokkal körbedrótozni magam :-)

MINDENRE érvényes alapszabály: a pénztárca dönt, de sokkal inkább megbízható boltból használt,de jó HI-FI,semmint dobozos, "minden egyben" házimozi, ami ( a gyár szerint) kiváló zenére,filmre egyaránt. Nyilván, akinek erre van pénze, az vegyen, ettől nem nézek le senkit. Mint ahogy nem tolom le az útról a 3 ajtós Suzukit sem, mert ő csak nyolcvannal ballag az úton, én sem mehetek 240-el....( autópályán szoktam....)

2011. jún. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Kicsit pironkodok, 150-200 ezer a keret, de kivárok mindent.

Én sem vagyok az 5.1 híve, szeretnék egy rendes erősítőt hangfalakkal...stb., de őszintén megmondom, azt sem tudom, hogy mit mivel szabad, és nem szabad összerakni(mi mit bír el). Vannak régi bakeliteim is, de sajna azokhoz sincs semmim.Köszi a válaszokat!

2011. jún. 17. 23:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!