Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan rakjak össze egy ütős...

Hogyan rakjak össze egy ütős hangcuccot?

Figyelt kérdés

Szeretnék összerakni egy ütős hangcuccot,de nem igazán értek az elektronikához. Minden érdekel..Milyen erősítőt érdemes, mire kell figyelni a hozzá társítandó hangfalaknál, lejátszónál!

Köszi


2011. jún. 12. 23:45
1 2
 1/13 anonim válasza:
Ha nem gond, leírom az én cuccomat, ez biztos jó, legalábbis nekem, de mások szerint is: Denon Pma-2010 AE erősítő, Denon Dcd-2010 AE cd lejátszó, Canton reference 9.2 DC hangfalpár, Jungson monitor copper no.1.(SC-03) hangfal kábel, OCC,3X árnyékolt teflon RCA kábel. Az árát most nem írnám le, csak ha érdekel.
2011. jún. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Így nehéz válaszolni, ha nem ismerjük az összeget,ami rendelkezésre áll. Alapdolgokra ( CD ) elegendő egy lejátszó ( nem DVD-lejátszó ! ) és egy sztereó erősítő, két hangfallal. Analóg üzemmód, és nem tekergetni a hangszín-gombokat ( komolyabb erősítőn nincs is...), és persze nem 300 ft.-os kábellel összekötni lejátszót erősítővel, erősítőt hangfallal. A másik véglet sem szerencsés, ha egy 30 centis RCA-kábelért kérnek 40 ezret- aki hallja a különbséget, az hazudik, mert mérni sem nagyon lehet- nemhogy hallani. A középút megfelelő. Remélem, nem mp3-hallgatáshoz kell az ütős cucc, mert akkor mindegy, 10 ezer ft.-os "mindent visz" dvd-player, 5.1-es házimozi erősítő 20-30 ezres hangfallal megteszi.
2011. jún. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az első válaszadó felé: jó,hogy nem írtál árat, szegény kérdező rémüldözne, hogy neki nincs másfél-két milliója...
2011. jún. 13. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Ezért nem írtam árat, de ütős cuccot szeretne összehozni, ez meg üti azt a szintet. Viszont nem írta le a pénzügyi korlátait. Most már viszont nem titok az ára, hála neked, valóban két millió felett van valamivel. Csak nem akartam nagyképűnek tűnni, meg szerintem a fogyasztók nagy része azt sem tudja hogy a Sony és Pioneer mellett van más élet is a HI-FI világában. Még a bakelit lejátszóm felejtettem ki, Thorens TD 309. Az természetes hogy mp3 - as és másolt cd - k nem kerülnek hallgatásra ebben az összeállításban, a közel 3000 db metal cd-m mind eredeti, és több mint 1000 bakalit lemezem is van ugyanezen műfajból. Csak kissé nehéz beszerezni ezen műfajon belül az audiophil lemezeket, főleg az újdonságoknál, pedig egy cd lemez hangzása a legtöbb esetben elbújhatna a sarokba mellette. Persze mezei zenehallgatásra elég egy mikro hifi is, háttérzenének felesleges komoly cuccra pénzt áldozni.
2011. jún. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nos, 2 millám tényleg nincs rá, de ne aggódjatok, nem volt itt nagyképűség, meg méltán lehetsz büszke arra, amid van!

Viszont ezt nem tudtam, hogy mp3 ilyen bajos, nem értem miért? Ezt el tudnátok mondani? 15 év alatt rengeteg zenét gyűjtöttem össze, de akkor mostmár félek kicsit, hogy mindhiába!Köszi a válaszokat!

2011. jún. 13. 11:21
 6/13 anonim ***** válasza:
Nos, elég bonyolult az .mp3 fájl, NAGYON lesarkítva: veszteséges tömörítés, ami nagyjából annyit jelent,hogy 15kHz-nél vége van, és - hiába állítják- a 128kbps bitsűrűség NEM közelíti meg a CD-minőséget. Lehet veszteségmenetesen tömöríteni, pl. FLAC fájlba, de akkor egy 5 perces szám nem 6-8 MB méretű lesz, hanem 30-50. Abban nyilván nem lesz vita előttem szólóval, hogy a leginkább tökéletes hangminőséget bakelitről kapjuk. ( Álom: 70 kilós csöves erősítő ) . Sajnos hiába csinálsz vagy töltesz le 320-as sűrűségű mp3-at, nem lesz olyan mint egy gyári, vagy professzionális szerkesztővel megírt CD.( ráadás, amikor 48x sebességgel pörkölik a lemezt...az optimális az 1-2x lenne) Ha tényleg sok mp3 van a birtokodban, felesleges milliós cuccot venni, kb. olyan, mintha egy 30 éves Ladába tennél egy hibrid hajtást. Meg lehet "normálisan" szólaltatni mp3-at,de bőségesen elég hozzá egy 50 ezres házimozi erősítő egy alap-mélynyomóval,két 60W körüli hangfallal,ha zúzásra kell. (azt hagyjuk, mikor a "hifi toronyra" ráírják, hogy 600W... egy átlagos, 20nm-es zárt szobában 2x40W a fájdalomküszöb,2x100W TÉNYLEGES teljesítménnyel ablakot lehet törni ) HI-FI az más tészta, nekem a cuccon kívül plusz 200 ezerbe került a szoba berendezése, hangelnyelő burkolattal, ajtócserével....
2011. jún. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
A szoba kialakításáról nem volt szó, de a tökéletes hangzáshoz ez is hozzátartozik természetesen. Látom, egy hozzáértővel van dolgom. Leírnád milyen berendezésed van? Persze ez a kérdezőt nem biztos hogy érdekli, viszont ez az ő oldala. Mindegy, biztos jó cuccod van.
2011. jún. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát...elég szívfájdító, de legyen. A Myryadok: MXC7000 CD, MXP2000 elő, MXA2080 vég,MXI2080 erősítők, NAD C555 a bakeliteknek, Usher CP-8871-II. hangfal azért,hogy szóljon is. . . Tudom, kicsit kilóg az a NAD,de amit szeretnék, jelenleg nincs rá keret.
2011. jún. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat, Örömmel látom, hogy legalább elindítottunk egy normális hangvételű részt is! :-)

Üdv mindenkinek!

2011. jún. 13. 21:34
 10/13 anonim válasza:
Gratulálok, sejtettem hogy komoly berendezésed van. Ahogy elnézem, lesz neked még komolyabb lemezjátszód is, főleg ha igazán értékeled a bakelit lemezeket. Az Usher megéri azt a pénzt, amennyiért adják? Én meghallgattam amikor vettem a Cantont, de nem fedeztem fel azt az árkülönbséget a hangzásban. Sőt mintha a kemény zene jobban szólalt volna meg rajta, ezért is szeretem a Denon hangzását is. Ha kell keményen szól, ha kell lágyabban, a dinamika viszont mindenhol jelen van. Persze a vásárlás akkor is zenefüggő, ha az ember bármit megvehet. Nem egy High End hangfalat is meghallgattam, amik csillagászati összegekbe kerültek, az ember ámult, hogy micsoda hangzása van egy Vivaldinak, csak amikor betetettem a saját Helloween vagy más metal lemezemet akkor kezdődtek a gondok. Meghalt a több milliós hangfal. Azt hiszem a hifi világában kell a legjobban odafigyelni hogy az ember mit vesz meg, mert ez nem olyan mint egy méregdrága autó ami nagy valószínűséggel jobb mint egy olcsóbb, itt a zenei világ a döntő, vagyis hogy ki mit hallgat.
2011. jún. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!