Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » X360 slimet vagy PS3 slimet...

X360 slimet vagy PS3 slimet vegyek?

Figyelt kérdés
Melyk a jobb? Esetleg Wii?
2011. márc. 24. 08:00
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 A kérdező kommentje:

ma 09:06

Én csak azt nem értem hogy akik tervezték az x360-at,a hütés normális megoldására hogy nem gondoltak? Amikor én pl. aki nem vagyok professzor,de volna elképzelésem hogy kellett volna megcsinálni normálisan..

2011. márc. 25. 09:51
 22/64 anonim ***** válasza:

Nos, alapvetően én 2009-ben csatlakoztam a nextgen konzolok világába, így megpróbálom ezen egy (lassacskán már 2) év tapasztalatát alaposan összesűríteni és kiemelni a lényeget, amire érdemes figyelni!


Az ilyen jellegű kérdések szoktak előfordulni:

Melyiknek jobb a grafikája (hardver)?

Warez, no warez?

Mozgásérzékelős cuccok?

------

Mik a főbb szempontok, ami alapján érdemes döntést hozni?


No, akkor menjünk végig sorban:


Melyiknek jobb a grafikája (hardver)?

A két konzol közti párviadal olyan, mint pl. egy pizza vs. hamburger vita! Mindkettő azonos célt szolgál, de van, amiben eltérőek!

A két konzol esetében két szempont szerint lehet grafikai különbségeket összemérni:

- Multiplatform játékok (ami kijön mindkét konzolra)

- Exkluzív játékok (ami csak az egyikre jön értelemszerűen)


A multiplatform játékoknál (kisebb kivétellel) egyértelműen az Xbox 360 a szebb!

Mi erre a magyarázat?

Amikor egy csapat hozzááll egy multiplatform játék fejlesztéséhez, imndig kiválasztanak egy célplatformot, amire gyakorlatilag megírják a teljes játékot, majd a másik platformokra ún. módon leportolják!

Ezeknél a játékoknál a célplatform szinte mindig az Xbox 360 szokott lenni (kivételt képzenek a Final Fantasy XIII, Medal of Honor, Tekken 6 és a japán játékok nagy része, de ebbe most ne menjünk bele)!

Miért?

Mert az Xbox 360 hardvere sokkal "felhasználóbarátabb", mint a PS3-é! Gyakorlatilag egy PC hardverét használja fel, míg a PS3 az ún. Cell processzort alkalmazza, amire + munkát kell fordítani (később kitérek erre)!

Tehát akkor magyarul: megírják a játékot Xbox-ra -> leprtolják PS3-ra -> romlik a minősége, ha nem fordítanak rá + figyelmet (ritka szokott lenni, ha még valamelyik banda + időt áldoz a PS3 verza tökéletesítésére)!

Ennyit a multiplatformokról, nézzük az exkluzívokat!

Gyakorlatilag az exkluzív címek mutatják be a konzolokban lévő erőt!

Egy exkluzív játékot fejlesztő cég nem idegeskedik azon, hogy most a másik platformra is elkészítsék a játékot, egyetlen gépre összpontosítanak!

És bár a PS3 multiplatformok terén jelentősebb gyengébb minőségű képeket ad, exkluzív játékoknál olyan látványvilággal kápráztat el, amire nem számítottál!

Jöhetne a kérdés: hogyan csinálják, mit tudnak, amit a multiplatformosok nem?

A válasz: SPU! Az SPU a Cell processzorhoz tartozó feldolgozóegység! A PS3 GPU-ja (ami a kép előállításáért felel) kisebb, mint az Xbox-é! DE ha valaki bevonja ezeket az SPU-kat, akkor úgymond felnitrózza a GPU-k teljesítményét!

És ez az a + figyelem, ezért van a PS3-ban + 5 mag!

Hogy konkrét példákkal is bizonyítsam:

2009-es VGA: Az év legszebb grafikájú játéka: Uncharted 2: Among Thieves

2010-es VGA: A Legszebb grafika: God of War III

Mindkettő PS3 exkluzív játék!

De nyugodtan ide lehetne írni még akár a Gran Turismo-t, a Killzone-t meg a többit - és nemcsak a grafikában a legjobbak (az előbb olvasott 2 játék közül az Uncharted év játéka is lett, a GoWIII pedig az év PS3-as játéka)!

Fontos tudni, hogy ezt a minőséget (még mindig grafika) általában csak az ún. first-party stúdiók tudják elérni!

Ezek azok a stúdiók, amiket a gyártó felvásárolt (amit nem vásárolt fel, azok a third-party stúdiók - ők is szokta kérésre exkluzív címeket csinálni, pl. a Heavenly Sword vagy a Heavy Rain is ilyen)!


Warez, no warez?

Gyakorlatilag a másik örök kérdés, ami mindig feltűnik a két konzol közti vitánál!

Jelenleg ott tartunk, hogy mindkét gépre van már törés és ezek valószínűleg meg is maradnak!

A PS3-ra egy ún. Jailbreak USB-s pendrive alakú eszközzel tudod egy egyszerű mozdulattal "feltörni" a gépet!

Fő előnye, hogy nem kell felnyitni a konzolt, tehát a garancia megmarad!

Olyan, mint egy pendrive: ha csatlakoztatod, akkor működik!

Fő hátránya viszont a PS3-as játékok nagy mérete (1-2 játék 20 GB-nál is nagyobb), ezeket kínszenvedés leszedni és akkor még nem biztos, hogy jót szedtél le!

A boxnál fel kell nyitni a gépet, ezért az MS gari el is veszik!

A fő előny, hogy itt kisebbek a játékok méretei + már régebb óta van rá törés (jobban elterjedt)!

Bármelyik feltörést választod, egy tuti: a multiplayer elveszik!

Nem vagyok úrigazdag, nincs sok játékom PS3-ra, de én inkább megveszem 10 000 Ft-ért a játékot és játszok vele akár éveken keresztül multiba, mint hogy feltörve sorra cserélgessem a letöltött offline játékokat!

Persze ez egyéntől függő, aki inkább a singleplayerre hajt, akkor inkább törje fel!

(Bár én az offline játékokat is meg szoktam venni újonnan - de csak azokat, amik nagyon tettszenek, ennyit megérdemelnek a készítők, ha már ennyit szenvedtek vele!)


Mozgásérzékelős cuccok?

No, igen, szintén firss téma!

Amit tudni lehet róuk, hogy mindkettőnek van elődje!

A Kinect-nek az Eyetoy (akárki akármit mond, hogy így-úgy fejlett, ott is kamerával irányítottál játékot, itt is úgy fogod), a Move-nak pedig a Nintendo Wii kontrollere (természetesen ez is fejlettebb, de a fő cél nem változik)!

Erre konkrétan annyit tudk írni ismét, hogy nézz magadba: Milyen játékos vagy, hardcore vagy casual?

(A hardcore olyan, aki rendszeresen tolja a filmszerű játékokat (pl. Uncharted 2, GoWIII), a casual pont az ellentétje - Márió jellegű játékok pl.)

Ha hardcore, akkor a Move-ot ajánlom: arra több hardcore cím érkezik!

Ha casual, akkor pedig Kinect, mert az meg jó móka, ha pl. elhivod a haverokat, aztán pattogtok egyet! :D



Mik a főbb szempontok, ami alapján érdemes döntést hozni?

Egyetlen egy darab szempont van: exkluzív játékok!

Ezek csak az adott platformra vannak, ha neked a PS3 exkluzív játékai jobban tettszenek, akkor egéyrtelműen azt kell venni!

A multiplatform címek mindkettőre kijönnek, ha annyira szereted a játékot, biztos multizol vele (kivéve ha fel van törve)...


A többi szempont, mint pl. a kontroller hogy áll kézre stb. egy marhaság, ezt általában azok szokták kitalálni, akik nem tudnak értelmes érveket felhozni és csak ilyen szánalmas mondatok mögé bújnak!


Exkluzív játékok és pont - én a God of War miatt vettem PS3-mat és nem bántam meg (+ van egy pár ember a barátaim közül, akik hasonló véleményen vannak)!


Röviden tömören ennyi a lényeg, innetnől már a te dolgod, hogy uránanézz a játékoknak, amik tettszenek! ;)



Kiegészítés: Wii-t szerintem akkor vegyél, ha inkább casual gamer vagy (tehát ha választanod kéne pl. a CoD és a Mario között akkor az utóbbit választod), hardcore játékosoknak a két másik konzol közül kell választani szerintem és ha elolvastad, amit írtam, akkor lehet, hogy már meg is született a döntés!


Majd valamelyik Wii fan sorolja fel a Wii játékokat, amik állítólag olyan "hatalmas" játékélményt adnak!

2011. márc. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
Látszik, hogy sok az olyan, aki semmit nem tud a Wii-ról, de osztja az észt.A Wii-ra is vannak akció játékok, például CoD-ok is vannak, amik sokkal jobb mik PS3-on vagy xBox-on(tapasztalatból beszélek).
2011. márc. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 A kérdező kommentje:

tegnap 16:38

Nekem a Wii egyedi mesés világa tettszik,és eggyáltalán nem a cod meg a stb rpg gamek..

2011. márc. 26. 08:47
 25/64 anonim ***** válasza:
Tudom, csak osztják itt az észt, hogy a Wii-ra nincsenek akciójátékok, miközben vannak, és tudatlanul beszélnek. Egyébként döntöttél?:D
2011. márc. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 A kérdező kommentje:

ma 09:15

Nagyon X360 mellett vagyok most mivel azon is sok kedvenc játékom van,amit más konzolra nem adtak ki..

2011. márc. 26. 15:32
 27/64 anonim ***** válasza:
Ez a Wii-osoknak most fájt:( :D
2011. márc. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:

Kit érdekel? xD


Mellesleg az észosztónak: jó, tételezzük fel, hogy a CoD jobb Wii-n (az év poénja lenne egyébként + jó lenne, egy eladási listát is látni a CoD-ból, platform szerint, melyikre vették többen), aztán?

Assassin's Creed, GTA, Final Fantasy, Crysis 2, Tekken, Resident Evil, MGS, Red Dead Redemption, Mass Effect, Bioshock, Dead Space, Mafia II stb. - van Wii-re?

És milyen?


Jó lenne végre felnöni és nem csak egy példából elkezdeni az okoskodást, mert általánosságban a Wii-t nem akció (hardcore) játékok miatt veszik, aki meg ezt tette, hát az elég nagy sertés...

2011. márc. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
"Dead Space" van olyan kiadás Wii-ra, ami más konzolon nem jelent meg.
2011. márc. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:

És tessék, megint nekem lesz igazam! :D


Dead Space: Extraction az, amiröl beszélsz és az van PS3-ra is!

A többi játék, amit felsoroltam?

2011. márc. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!