Tv-n nézem a filmet dvd lejátszón AV-n, és az előtte nézett csatorna képe úszik közben, csak akkor észrevehető, ha teljesen fekete a kép. Ez mitől van?

Figyelt kérdés
2011. márc. 16. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyszer én is jártam így, a vadonatúj plazma TV-én volt ugyanez a jelenség és rohadtul idegesített. Elég sokáig tartott, mire rájöttem, hogy túl hosszú volt a SCART kábel (5 méteres), kicseréltem egy 1,20-asra és eltűnt az "úszkálás".

Nem tudom, hogy nálad mi lehet a baj, ez csak egy tipp, hogy próbálkozz a kábelek cseréjével.

2011. márc. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Próbáld meg (akár kölcsön) egy minőségi (1m 3500 Ft) kábellel.
2011. márc. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

hú akkor valami bezavarás lehet? :S


az van, hogy a tv-hifi-dvdlejátszó-xbox-pc 1 négyzetméteren belül van, a tvkábel-dvdscartkábel-1ik hangfal vezetéke meg egymás melett megy.



viszont nemtudom, hogy tutibevazarás lehet-e, mert ha a tv-n más csatornára váltok, akkor annak a képe úszik. :D

2011. márc. 17. 08:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem számít a különfutó vezetékek távolsága (itt).

vagy a TV-n belül van gond (ilyenem van nekem is), mely szerint a forrást kapcsolod át tv-ről av-re, és a kapcsolón "átszivárog", vagy a nem kellő árnyékoltság miatt van ez.

Meg ugye a TV jele is tud kifelé menni ugyanezen a csatlakozón, létezik SCART ből csak egyirányú (mert általában oda-vissza jó), azaz a két vége nem cserélhető fel, és az egyirányúból is ki kell gyomlálni a visszirány csatlakozó tüskéit, hogy ott se jusson át.

Persze itt semmi se tuti, ezek a javítási lehetőségek...

Ha ezek sem segítenének (bár nem hiszem, hogy belevágsz), akkor nem nagyon van mit tenni...

2011. márc. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

aha, igazad van. most nézem, az egyik scartnál jó, nincs átszűrődés, az egyiknél meg van, hangosabbra vettem és még a hang is hallatszik valamennyire. :D


vicces. :D


av1 jó, av2 nem.


köszönöm. :)

2011. márc. 29. 18:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!