Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Baj, ha nem földelt a konnektor?

Baj, ha nem földelt a konnektor?

Figyelt kérdés

Van a szobámba 1 olyan konnektor, ami nincs földelve, és nekem pont abba az 1-be van a PC-től kezdve a PS3-ig bedugva minden.

Árthat-e valamelyik készüléknek?

Ja és hosszabbítóba vannak bedugva, és a hosszabbító az már földelt, de ha maga a konnektor nem az, akkor nem tudom, számít-e ez.


2011. febr. 10. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Számít. Amin földeléses dugó van, az meghibásodás esetén csak akkor véd ha földeléses konnektorba csatlakozik.

Magyarul biztonsági öv nélkül autózol. Addig nincs gomd míg nincs ütközés ...


Ettől eltekintve a működésben nem okoz zavart. Ez a biztonságod szolgálja.

2011. febr. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2011. febr. 10. 17:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Arról se feledkezzünk meg hogy zavarvédelmi szempontból is fontos lenne a földelés nem csak az érintésvédelem miatt.Mivel a készülékházak és egyébb borítások árnyékolásként is működnének.
2011. febr. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 cipi8 ***** válasza:
Élet védelmi szempontból nem hanyagolható el!!! Ja és szerintem az élet tartalmára is kihat egyes készülékeknél ugyanis nálam pl. nálam az elosztó földelése nem volt jó így a PC-nél a fázisceruza feszültséget mért a gépem burkolatán ahol nem volt rajta festék, így a vinyón, írón is az volt! Tehát amin földelt dugó van ott igen is kell a föld!
2011. febr. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!