Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen fényképezőgépet vegyek?

Milyen fényképezőgépet vegyek?

Figyelt kérdés
Hobbiból szeretnék termézetfotókat készíteni, de nem gagyikat, hanem normális képeket, olyanokat, amik időtállóak.Nem tudom, milyen gépet vegyek, légyszi segítsetek.Valami könnyen kezelhető,jó technikai adottságokkal rendelkező digitális masinkát szeretnék.(márka, típus, ár)
2009. febr. 2. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Panasonic Lumix DMC-TZ4,52900ft.Nagyon jó az ár érték aránya,nem gagyi,Leica objektív,optikai képstabilizátorral,10x optikai zoom,ami nagyon fontos természetfotózásnál.Könnyen is kezelhető,magyar menüvel rendelkezik:)
2009. febr. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia, én is a Panát ajánlom. Nekem egy dmc fz8-s van, én anno a leica obi miatt választottam. Meg azért, mert az előtétlencséket egyszerűen rá tudom pattintani, nem kell megvennem a konvertergyűrűt, mert amit a napellenzőhöz adtak ,az tökéletesen jó. Én is csak azért cserélem le, mert már úgymond kinőttem.
2009. febr. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat :) megyek és veszek is ;)
2009. febr. 3. 09:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem jól tetted fel a kérdésed! Azzal kellett volna kezdened, hogy mennyi pénzt szánsz erre az új hobbira. Az se mindegy, hogy mire gondolsz természetfotózás alatt? A tájat szeretnéd lefényképezni (nagylátó), bogarakat, rovarokat közelről (makró), esetleg távolabbi állatokat (tele).

Legolcsóbb megoldásként egyetértek az előttem hozzászólókkal, a Panasonic-nak tényleg olcsó megoldása van erre (alső szegmens). Hosszabb távban gondolkodva egy belépszintű DSLR + objektívek (ez esetben 200e HUF-tól indul, és ez esetben tényleg a legolcsóbb gépről beszélünk).

Amennyiben a Pana mellett döntenél, akkor is szükség van némi fotós tudásra, amit autodidakta módon is könnyen elsajátíthatsz bizonyos oldalakat látogatva.

2009. febr. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

omg...sorry, hogy nem megfelelően kérdeztem,de a válaszolóim az én elképzeléseimnek megfelelően írtak :P

Kezdetben természetesen csak amatőr szinten, hiszen senki sem profiként kezdi, aztán, ha belejövök esetleg komolyabban is , de ezek még távoli dolgok, kezdetnek, a válaszok alapján úgy találom, a Pana is megfelelő.Először semmiképp nem szeretnék százezreket rákölteni.

2009. febr. 6. 18:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!