Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 15-20k között milyen fényképez...

15-20k között milyen fényképezőgépet vegyek?

Figyelt kérdés
Nem értek a gépekhez, nincsenek nagy igényeim csak néha leszeretném fényképezni a családot vagy az állatokat.
2011. szept. 26. 00:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

15-20 kiló krumpli között?

REKLÁM:

2011. szept. 26. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Fuji AX200
2011. szept. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább gyűjt még... Ennyi pénzből nem kapsz fényképezőgépet maximum egy olyan szappanartót aminél a webkamerám is jobb képet lő.
2011. szept. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:

vannak ugyan ilyen árfekvésbe olyan poin&shot fényképezőgépek, amik 15-25e forintba kerülnek, de azok olyanok is... Ezeknek az érzékelője (CCD, CMOS) többnyire 10-14 megapixelesek, minden funkció automatizálva van rajtuk, csak meg kell nyomni az expo gombot és már kész is a kép.

Ha viszont esetleg nagyobb igényeid támadnának a későbbiekben (makró fotózás, tájképek, portré képek), akkor egy bridge szintű (a különböző automatikus téma programokon/beállításokon kívül van teljesen manuális opció is, meg persze rekesz-, valamint zársebbésség-prioritási mód) gépet

2011. szept. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:

vannak ugyan ilyen árfekvésbe olyan point&shot fényképezőgépek, amik 15-25e forintba kerülnek, de azok olyanok is... Ezeknek az érzékelője (CCD, CMOS) többnyire 10-14 megapixelesek, minden funkció automatizálva van rajtuk, csak meg kell nyomni az expo gombot és már kész is a kép.

Ha viszont esetleg nagyobb igényeid támadnának a későbbiekben (makró fotózás, tájképek, portré képek), akkor egy bridge szintű (a különböző automatikus téma programokon/beállításokon kívül van teljesen manuális opció is, meg persze rekesz-, valamint zársebbésség-prioritási mód) gépet 40-60 körül megvásárolhatsz.

De ha mindenféleképpen az általad említett árkategóriában gondolkodsz, akkor valamilyen fuji finepix kompakt fényképezőgépet vegyél, pl.: finepix av100, vagy finepix av200...

2011. szept. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Miért nem képesek felfogni az emberek, hogy nem mindenki akar profi fotós lenni?

Nővérem sem drágábban vett gépet és nagyon is jó képet csinál, célnak megfelel.


A segítőnek köszönöm, én is Fujifilm FinePix-ben gondolkodom.

2011. szept. 26. 18:27
 7/19 anonim ***** válasza:

most vettem edigital-ban Fuji C10-et 13-ért. Nagyon szép 10Mp-es képeket készít, az automata módja kiváló, arcfelismerés, pislogásfelismerés, képstabilizátor, panoráma mód, minden.

Egyedül a videó részével nem vagyok megelégedve: 640x480-as videót csinál, viszont fénylik, csillog a kép, zoomoláskor nincs hang, stb.


Kezdésnek ezeket a képeket csináltam vele: [link]

2011. szept. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

AX200, 6 megapixellel:

[link]

2011. szept. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nem arrol van szo h "nem birjuk felfogni h nem mindenki akar profi fotos lenni", hanem az ember autót sem vesz hozzáértő személy véleményének figyelmen kívül hagyásával. Éppen így szerintem a hozzáértők véleményére kell adnia annak aki vesz akármit. Egy az autókhoz értő sem fogja azt mondani, hogy vegyél bmw-t mert csak az a megfelelő árkategória mert nem, azonban ha 100.000-ért vennél kocsit akkor persze h óvna tőle mindenki, mert annyiért csak egy olyan vackot fogsz kapni ami nemcsak h nem felel meg az igényeidnek de csak a gond lesz vele.


Átfordítva fényképezőkre: attól még h a hozzáértőbb fotósok azt mondják, hogy ennyiért NEM KAPSZ JÓ FÉNYKÉPEZŐT nem azért mondják mert azt akarják, hogy egy EOS Mark II -vel rohangálj hanem azért mert ennyi pénzért tényleg nem fogsz jó gépet kapni. Ha rászánsz még 15-20 -at akkor viszont már teljesen jó szappantartók közül válogathatsz és nem lesznek ennyire kompromisszumosak. Lehet, hogy most úgy érzed, hogy nincs rá ennyid, viszont egy jobb gép tovább kiszolgál ráadásul "az technika ördöge miatt elveszett pillanatok megfizethetetlenek".


Szerintem ezt gondold végig aztán ha ezután is két doboz gyufa áráért akarsz "fényképezőt venni" amivel csak tűző napsütésben fogsz tudni használható képet lőni, esetleg csinálhatsz még beégett vakus képeket full automata módban akkor vedd meg azt. Ha meg leesik, hogy a hozzáértők nem ellened dolgozva akarnak lebeszélni erről a "belépőszintű amatőr kompakt fényképezőgépek" kategóriáról akkor gyűjtesz még hozzá egy kicsit.

2011. szept. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

@12:30

Csak azt nem veszed figyelembe, hogy az átlagember leszarja, hogy egy bridge gép 2%-kal gyorsabban csinál 10%-kal jobb minőségű képet. És kétszeresébe kerül. És háromszor nehezebb.

Nekem is volt bridge gépem, de kb soha nem vittem magammal a súlya és helyigénye miatt. Egy átlagembernek a világon semmi szüksége nincs többre, mint egy kompakt gép. Sőt, továbbmegyek. Egy átlagembernek bőven elég, ahogy a telefonja tud fényképezni.

2011. szept. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!