Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Megéri most Playstation 3-mat...

Megéri most Playstation 3-mat venni?

Figyelt kérdés
Nem akarok PS3, XBox 360 vitát indítani, hisz az már sokszor lezajlott ezen az oldalon is. Az én kérdésen csupán annyi, hogy az árakat összevetve a 250 GB-os PS3 és XBox között átlagosan 15 ezer Ft árkülönbség van a PS3 'javára'. Én Sony és Playstation rajongó voltam, ennek oka, hogy a PS2-m már több mint 7 éve szolgál teljesen hibamentesen. Ezentúl számomra a Playstation 3 mellett szól a Gran Turismo sorozat és még néhány PS3 exkluzív játék. (Bár ezekkel nem érvelnék tovább, mert XBoxnál is megtalálható jó néhány exkluzív játék.)Plusz még ellenérv az XBox ellen az a sok meghibásodás amiről beszélnek. Én PS3-om esetében meghibásodásról még nem nagyon hallottam. Csak egyszerűen nem értem, ha grafikailag azonosak (sőt néhányan az XBoxot jobbnak tartják e téren) és lényegébe mindkét konzol ugyanazt a célt szolgálja, akkor miért ekkora az árkülönbség? Ez jelenheti azt, hogy a PS3 tényleg jobb az XBoxnál? Vagy csak ennyi többletet jelent a Blue-Ray olvasó és a processzor, amivel erősebb a PS3? Tehát én a PS3 felé hajlok, de vásárlás előtt meghallgatnék minden érvet és ellenérvet. És még egy utolsó kérdésként: mennyibe kerül átlagosan most egy 250 GB-os PS3 illetve XBox 360? Mert én PS3-mat 85 ezer forintért, XBox 360-at 70 ezer forintért találtam. Csak tudni szeretném, hogy van e olcsóbban, vagy jó helyen keresgéltem én is. Köszönöm előre is válaszokat!
2010. nov. 16. 17:41
1 2
 1/13 anonim válasza:
Én most rendeltem csütörtökön a netről a Konzolvilágtól ps3-at,320gb-os,moove csomagban,ez volt 89.900 ha jól emlékszem,és marha gyorsan kihozták,péntek délelőtt már itt is volt.Most lehet h én vagyok a maradi,meg annyira nem értek hozzá,de valahogy a ps2 nekem jobban bejött,mert egyszerűbb volt,ez meg mintha túl lenne bonyolítva:)
2010. nov. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
nekem boxom van,elite 60 ért vettem,imádom.nagyon jó a controllere ergonómikus egyszóval nagyon eltalálták.a ps3 vezérlője nekem nagyon kényelmetlen volt amikor próbáltam és fps játékkal játszani olyan volt mint fakerekű biciklivel triálozni.egyértelműen xbox
2010. nov. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem is a PS2 és a PS3 közül a PS2 jobb.

Az Xbox 360 pedig azért éri meg jobban, mert 6-7 ezerért flash-elteted, és utána már annyi játékot írsz ki hozzá, amennyit akarsz.

És amúgy Xbox 360-ra is vannak remek exkluzívok, pl. Forza 3(ami szerintem jobb, minta Gran Turismo), vagy a Halo sorozat, hogy csak néhányat említsek.

2010. nov. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A válaszom:

Szerintem a Sony alaposan behájpolta a PS3-at, hogy a PS2-höz hasolnóan 10 éves ciklust akarnak vele tervezni!

Ez alapból egy tartósabb árat eredményez!

Mellette a PS3-ban van egy 8 magos Cell CPU, ami összehasonlítva ár-érték arányban a box 3 magos PC alapú procijával sokkal nagyobb(a NASA is állítólag ilyeneket használ számításra)!

Azt pedig senki sem felejtse el, hogy a boxban nincs BR lejátszó, míg a PS3-ban az van!

Szétnézhetsz, hogy mennyiért találsz egy alap BR lejátszót?

Ha az olyan drága...a PS3 ezenkívül sokkal többet tud, mint egy átlagos BR player!

Nem flamelni akarok most, de a PS3-nak a merevlemeze egy sima laptop vinyó, ergó bármilyen más noti vinyóra kicserélheted (nekem 40-es volt, az egykori laptopomból kivettem a 120 gigásat és azt raktam bele...perfektül megy)!

Az X-nél csak az MS által gyártott háttértárak működnek, amik a kiadó "felhasználóbarát" áraihoz vannak szabva!

Mellette a másik, hogy a PSN ingyenes, míg az Xbox rendszere, a Live évi 8000 Ft-ot követel, ha online akarod tolni!

Ha ezt a kettőt hozzáadod máris ott vagy, mint a PS és akkor a BR sehol sincs!

(És akkor nem írtam le a joy-ok töltési módszerét, a régi boxok wifi adapterét és a mozgásérzékelős cuccokat, ami X-nél szintén plusz/több zseton...)

A grafikát már párszor lerizsáztam: a multiplatform címeket először boxra megcsinálják, majd az egészet lepoprtolják PS-re, és a Cell prociban rejlő ún. SPU-kat nem használják ki, ami szebb képet adna!

Az exkluzív fejlesztők viszont ezt megteszik, ami tehát az áltagnál jóval szebb minőséget teremt: legjobb példa erre az Uncharted 2, a God of War, a Killzone vagy az általad is írt Gran Turismo!


A meghibásodás baromság - minden a felhasználótól múlik! Ha egy zárt páncélszekrénybe bezáratva tolod napi 4-5 órát, ne csodálkozz, hogy kifüstöl! Perasze vannak "peches gépek", de ezek nagyon ritkák!


Nagyjából ennyi lenne az én mondanivalóm!

Neked is azt tudom mondani, mint a többieknek: nézd meg a két konzol exkluzív listáját és az alapján hozz döntést, amelyik neked jobban bejön!

A többi felesleges szerintem, elvégre játékra veszi az ember!

Ha szűkül a tárca, akkor meg törd fel - már mindkettőt fel lehet, sőt, a PS-nél még a gari sem veszik el(max. a PSN, de az X-nél is)!


Ui.: a PS3 bonyolultabb, mint a PS2, az igaz, de a PS2-t 10 évvel ezelőtti trendre tervezték! 10 év múlva a PS3 lesz egyszerűbb, nem a PS4! ;)

2010. nov. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Én 255-ért vettem xbox36-at (2 wirelesss joy, táő, távirányító, kábel, headset) és elég jól el lehet vele játszani. Ennél többet viszont szerintem nem ér meg.

Előtte egy PS2-m volt. A PS3 sokkla jobban megéri(A move jobb, mint a kinect), nagyobb teljesítmény és a Sony márkanév.

A microsoft nálam inkább taszító hatást kelt (mindent "koppint")

Igyenes a PSN, Live sokba kerül; Sokkla jobb játékok (God off War trilógia).



(BR olvasó: 25k)

2010. nov. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Xbox 360 mert 6-7 ezerért flash-elteted, és utána már annyi játékot írsz ki hozzá, amennyit akarsz."És utána azzal a flashelt géppel online soha nem játhatsz azt kifelejetetted!

Amúgy eggyeseknek elég fura hogy fáj a kezük ps3 joytól!Szerintem nézzesék meg az orvossal!

2010. nov. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Jaj, azt én ki is hagytam! :D

(Aki a hosszú választ írta!)


Az egy másik poén, aminek nagyon jókat szoktam röhögni! :D xD

LOL, hát ha ennyire nem bírja valaki a PS/X joy-ját, vegyen egy XFPS Rate Up adaptert, aztán kössön rá billt+egeret!

(Előre szólok: drága mulatság, úgyhogy inkább vegyél be max. fájdalomcsillapítót! xDD :DD)

2010. nov. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mi az anyámnak vegyen az ember XFPS Rate Up adaptertt mikor az usb-s bill-t és egeret felismeri a ps3!
2010. nov. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

És szerinted az bluetotth-os és felismerik a játékok?

És beállítható rajta az irányítás?

2010. nov. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
konzolt nemazérvesz az ember h a 120 cm es tv je előtt 50 cm re kockuljon egérrel és bill el,hanem azé hogy egy ergonómikus kontrollerrel csapassa a szoba másik feléből egy kényelmes bőrkanapén feküdve.
2010. nov. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!