Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mekkora átmérőjű tévé az...

Gál Gábor 2024 kérdése:

Mekkora átmérőjű tévé az ideális, ha a felbontása 4K, a távolság pedig 3 méter?

Figyelt kérdés

Tévévásárlás előtt állok, elsőre azt gondoltam, hogy minél nagyobb, annál jobb, de amikor egy közel 100 hüvelykes előtt álltam, éreztem, hogy ezt nem lehet jól látni. Biztos voltam benne, hogy ezt valaki tuti kiszámolhatta már korábban, és igazam lett, a Wikipédián találtam erről szóló, egész komoly kutatást: [link]


Megkérdeztem az MI-t, mert én buta/lusta vagyok, de ott elég nagy lett a szórás 55-től 98 hüvelykig. Valaki, aki élvezi a matekot, kiszámolná, neki milyen eredmény jön ki? Köszönöm :)


tegnap 20:24
 1/2 anonim ***** válasza:
55%
Azért ez eléggé függ a szemedtől...
tegnap 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Engem zavar a nagy tv, kb 3 méter, lehet inkább 4 van a tv és a fejem között, 32 az átlója, de ez épp kicsi. Ennél sokkal nagyobbat néztem közelebbről (1,5-2 M) és megfájdult a szemem, fejem.
tegnap 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!