Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A tv-n optikai hang kimenet...

A tv-n optikai hang kimenet van. Létezik olyan átalakító amivel össze tudom kötni az 5.1-es hangfal szettet?

Figyelt kérdés

Nézegettem neten de 5.1/optikai hangátalakítót nem találtam. Csak 2.1-est. Tud valaki segíteni? Létezik ilyen? Vagy csak én vagyok a béna és nem találtam vagy nem tudom mit kell beírni a google-ba.

A lényeg: a tv-n optikai hangkimenet van csak és arra szeretném valahogy rákötni az 5.1-es hangfal szettet.



tegnap 10:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

"Nézegettem neten de 5.1/optikai hangátalakítót nem találtam. Csak 2.1-est. Tud valaki segíteni? Létezik ilyen? "

Létezik:

[link]

[link]

tegnap 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 menta34 ***** válasza:
100%
A hangfal szett önmagában nem szól, kell valami erősítő. Különálló AVR vagy mélynyomóba épített, stb. az milyen? milyen bemenet van rajta?
tegnap 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
5.1 DAC, de tudni kéne milyen hangfalszetted van, van-e benne erösítő, azon milyen bemenetek vannak.
tegnap 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#2 szerintem beépített, mert eddig pc-n volt használva mindenféle tartozék nélkül és szólt minden hangfal és a mélyláda is
tegnap 12:07
 5/13 A kérdező kommentje:

Pont ilyen:

[link]

tegnap 12:09
 6/13 Morzsi007 ***** válasza:

Ez a szett analóg jel fogadására képes csak. Optika kimenet az digitális, azt kell átalakítani analóggá egy konverter (DAC) segítségével. Viszont a DAC-ok többsége csak sztereo, 2 csatornás.

Olyan kell, ami 5.1 csatornás.

tegnap 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Morzsi007 ***** válasza:
Az 1. Válaszoló linkjei pont ilyenek.
tegnap 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Tehát akkor van a hangfalban beépített erősítő? (Szerintem van de olyan írja meg aki tudja is)

Ha van, amit az egyes linkelt olcsóbb fajta, ez:

[link]

Ez teljesen jó és mást nem is kell hozzá (erősítőt, stb) venni csak ezt és már jó is lesz a tv-vel?

tegnap 13:16
 9/13 A kérdező kommentje:

Mondjuk csak most olvasom az olcsóbb leírását, ezt írja:

"FIGYELEM EZ NEM ARRA VAN HOGY 5DB HANGSZÖRÓT KÖSSÜNK RÁ KÖZVETLENÜL :)"

Ez igaz és ha igen miért?


Akkor mégis csak a drágább lesz a jobb, ez?:

[link]

tegnap 13:18
 10/13 anonim ***** válasza:

"Mondjuk csak most olvasom az olcsóbb leírását, ezt írja:

"FIGYELEM EZ NEM ARRA VAN HOGY 5DB HANGSZÖRÓT KÖSSÜNK RÁ KÖZVETLENÜL :)"

Ez igaz és ha igen miért?"

Ez csak arra vonatkozik, hogy passzív hangdobozokat erről nem lehet hajtani. Neked aktív - erősítővel egybeépített - hangdobozod van, ahhoz jó.


"Akkor mégis csak a drágább lesz a jobb, ez?"

Feltehetőleg hasonló a két termék, csak az egyiknek van valami "márkája" is, meg a forgalmazó is kicsikét drágábban adja.

tegnap 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!