Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem tudtam fókuszálni a...

Miért nem tudtam fókuszálni a nikon d3000emmel egy sigma 70-300 dg-s objektívával?

Figyelt kérdés
2010. nov. 3. 00:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt nehéz lesz megválaszolni... Hogyan nem tudtál, kézi üzemmódban, vagy a gép auto-ban? És csak egyszer, vagy egyáltalán nem lehet sohasem?
2010. nov. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem tudtam:S szerencsére a boltban próbálgattam és nem vettem még meg, de jó objektívának tűnik az árához képest ezért sajnálom, ha nem kompatibilis, de akkor miért nem és milyen objektíveket keressek? előre is köszönök minden választ
2010. nov. 3. 07:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha anyagilag nem vagy nagyon eleresztve és nem feltétlenül ragaszkodsz a VR-es, vagy a 300 végű obihoz, van többféle választás:

[link]

[link]

Ez durva: [link]

Ilyet szeretnél:) [link]

Ez sem rossz, kicsit fapados: [link]

Aha, ezt próbáltad [link] Miért nem kértél egy másik példányt kipróbálni?

2010. nov. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Eszerint szerinted, magával az objektívával volt a baj? elméletben működnie kéne? köszi a ajánlásokat! körülbelül 50e környékén keresek egy macro lencsét amit tudok használni egy Nikon d3000hez. ha lenne 140em objektívára akkor eleve egy jobb gépet vettem volna:) de azért köszönöm
2010. nov. 3. 13:27
 5/5 anonim ***** válasza:

nem, a gond azzal van hogy a D3000 vázába a nikon nem épített fókuszmotort így csak azzal tud élességet állítani ami AF-S vagy Sigma HSM. a tamron ha jól tudom nem is gyárt olyan obit amibe belső motor van.


[link]

ugyanabba a cipőbe jár a D60, de a D40 D40X is mint a D3000 es géped, de még a D5000 be sincs fókuszmotor. A D3000 már egy viszonylag új gép ezért nem írják le már a tesztben sem hogy nincs benne.


hogy miért? azért mert a Nikon fejlesztései során előtérbe helyezte a belső élességálítású (AF-S) objektíveket, viszont figyelmen kívül hagyta hogy így a régi obikkal ezeken a gépeken nem lesz autofokusz. PL legendásan jó objektív a Nikon AF 50MM F 1,8, vszont mivel nem AF-S így nem tudnak vele az uj vázak élességet állítani, csak kézzel lehet. minden egyes AF obinak megvan az AF-S változata is egyébként csak nyomottabb áron.


ez a húzás a Nikon részéről szerintem allattomos de én ennek ellenére kitartok mellettünk a szervízhálózat és a jó minőség miatt.


ha valami nem tiszta vagy bármi kérdésed marad kérdezz !

2011. nov. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!