Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mennyire használhatóak ezek a...

Mennyire használhatóak ezek a régi iPadek manapság?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy iPad Air 2-m és az a mai napig teljesen jól használható, a sebessége is teljesen vállalható és a rendszer is viszonylag friss rajta. Nézegettem a feleségemnek Hardveraprón régebbi iPadeket, viszont neki csak és kizárólag film/sorozatnézésre kellene, semmi másra. Szerintetek erre egy iPad Mini 2 vagy Mini 3 mennyire felelne meg? Vagy iPad Air 1.gen jobb ezeknél? Mennyire használhatóak ezek manapság?

aug. 28. 11:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A felsorolt 3 gép gyakorlatilag ugyanaz belül.

iPadOS12 a legújabb ami felmegy rájuk emiatt pl netflix biztosan nem fog működni amihez iPadOS16 kell minimum.

Van egy Air 1-em, hát én biztos nem vennék olyant még 5000 forintért sem. Nagyon gyengusz már szegény.

aug. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nincs Netlflix előfizetésünk, ő simán böngészőből szokta nézni a filmeket, sorozatokat. De ettől függetlenül akkor iPad Air 2 alá ne adjak az ő esetében sem?
aug. 28. 12:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem van egy iPad mini 4-em. Ez hasonló az iPad Air 2-höz, bár a processzor órajele valamennyivel gyengébb, és csak 2 magos (az Air 2-ben 3 magos processzor van). A RAM ugyanakkora, és a típus is egyezik, mindkettőben DDR3 van. Azt írják interneten, hogy az az Air 2 kb. 30%-al erősebb a Mini 4-hez képest. Az iPad mini 4 tökéletes YouTube-ra, online TV-re (TV GO) és streamingre, még 1080p felbontásnál sem akadozik vagy melegszik. Alkalmas böngészésre, bár ennél már melegszik, mivel processzorigényesebb, illetve a terjedelmesebb weboldalak betöltési ideje lomhább. Ugyanakkor fagyást egyetlen weboldalnál sem tapasztaltam, minden hiba nélkül működik, csak aki gyorsabb készülékhez van szokva, neki lehet lassú lesz a sebessége. Az iPad Air 2-őn az erősebb processzornak köszönhetően biztosan érezhetően gyorsabb a böngészés.

Ugyanakkor azt mondom, hogy az iPad mini 4, vagy Air 2 a minimum, amit érdemes megvenni. Ezt pedig a szoftver miatt mondom. Ezeken iPadOS 15.8.3 van (a legfrissebb 17.6.1, de a 15 és 16 még kap biztonsági frissítéseket). De nem is a frissítések hiánya a probléma. Minden alkalmazásnál megnézhető, mi a minimum szoftver követelmény. A régebbi iPad-eken iOS 12 (vagy még régebbi) szoftver fut, ezekre pedig nagyon sok alkalmazás nem érhető el, pl. YouTube, Facebook, Messenger, Chrome, hogy csak pár népszerű alkalmazást írjak. Ezzel az iPad Air 1, mini 2 és 3 ki is van zárva, mivel inkább csak ebook olvasásra jó, legfeljebb ami böngészőből használható, ugyanakkor ezeknél a processzor még gyengébb, mint a mini 4-ben, és a RAM is fele, tehát a böngészés tényleg nagyon lassú rajtuk.

Anno az összes iOS 13-mat futtató készülék megkapta a 14 és 15 verziót is, az iPad Air 2 és mini 4 pedig ekkor frissült iOS-ról iPadOS-ra. Ezért van az App store-ban sok alkalmazásnál minimum követelményként az iOS/iPadOS 15, mivel ezeket még aránylag sok készülék használja, a 13 és 14-ről mindenki frissíthet 15-re, a 12 viszont már annyira régi, hogy csak kevesen használják, erre nem érdemes már fejleszteni.

Viszont az iOS/iPadOS 15 támogatása rövidesen lejár. Bár az Apple valószínűleg még egy ideig ki fog adni javításokat a kritikus biztonsági hibákra, talán még 1-2 évig menni fognak rajta a népszerű alkalmazások többsége. A mini 4 és Air 2 átlag kezdőára 35.000 Ft (16 GB WiFi verzió).

Ami ajánlott "középkategória", az az iPad 6. Ebben már 4 magos 2,34 GHz-es processzor és DD4 RAM van, jóval erősebb és gyorsabb. Árban 50.000 Ft körül kezdődik (32 Gb WiFi verzió). Azért a +15.000 Ft-ért viszont a legfrissebb iPadOS 17.6.1 verzió van rajta, és bár a 18-asat már nem fogja megkapni, biztonsági frissítést még évekig, 3-4 évig garantáltan jó lesz még. Ár és érték arányban talán ezt mondanám a legjobbnak.

Ha valaki iPad mini-t keres, rosszabb a helyzet (ár szempontjából). Vagy beéri az iPad mini 4-el, vagy iPad mini 5-öt vesz, de ennél már állapottól függően 80-100.000 Ft körül megy az alap 64 GB WiFi verzió. Mondjuk ezért a pénzért az iPadOS 18 verziót 100%, hogy megkapja, de még a 19 verzió is esélyes, mivel a hardver megegyezik az iPad 8-éval, illetve a megszakítás dátuma is azonos, amiből arra lehet következtetni, hogy a kettő tervezett életciklusa is ugyanaz lesz (az iPad mini-t mindig is hosszabb ideig támogatta az Apple, mint a normál iPad-eket). Ezt figyelembe véve 4-5 évig lesz jó az iPad mini 5.

Megmondom az igazat, az iPad mini-t a kompaktsága miatt én is jobban szeretem, és pont ezen hétfőn jött meg az iPad mini 5, mivel a 4 már nekem is lassú volt. Aki kifejezetten kompakt táblagépet keres, neki megéri, mivel a mini 5 a mai napig erős teljesítményt nyújt, és szoftveresen is elég hosszan támogatott lesz. Mindent tud, amit a nagyobb társai, viszont egy nyaktáskában elfér.

aug. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!