Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A nemrégiben vásárolt laptopom...

A nemrégiben vásárolt laptopomon elkezdett az fps ugrálni játék közben?

Figyelt kérdés

Nagyjából 2 hónapja van meg a laptop, szerettem volna olyan specifikációkkal vásárolni ami a viszonylag kevésbé magas gépigényű játékokat is tudja futtatni, viszonylag optimális terheléssel. Ezért az Asus tuf gaming a15 re esett a választás a következő specifikációkkal: 16gb ddr5, ryzen 5, nvidia rtx3050, 1tb ssd

Mielőtt az fps-sel problémám lett volna, ezt megelőzően még fontosnak tartanám megemlíteni, hogy a laptopnál melegedést tapasztaltam már szinte használat nélküli állapotban is, ez alatt arra gondolok, hogy már bekapcsolásnál az integrált, és a dedikált nvidia videó kártya hőmérséklete megegyezik, miközben csak az integrált van használatban, hőmérséklet tekintetében 52 fokra gondolok bekapcsolat és játék közben is. Emellett még megemlíteném, hogy amikor megvásároltam akkor játék közben 65 fokot tapasztaltam, és észrevettem, hogy a ventilátorok nagyon minimálisan dolgoznak, ezért letöltöttem egy bizonyos ,,Armoury crate" alkalmazást amivel be tudtam kapcsolni a ventilátorokat, ami eredményezte a hőmérsékelet csökkenést, de ez után egy hétten tapasztaltam az fps ingadozást.. ezzel kapcsolatban van e valakinek bármilyen tanácsa? Még azt is megjegyezném, hogy előzőekben nem volt se laptopom, se számítógépem.. tehát nem rendelkezek sok tapasztalattal ilyen téren..



aug. 6. 13:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez a gamer laptopok egyik jellemzője többek között. Magas hőmérsékletnél visszaveszi a teljesítményt.
aug. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ma töltöttem le a g-helpert, és nagyon pontosan tudom állítani a ventilátorok működését a hőmérséklethez képest egy grafikonon keresztül
aug. 8. 22:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!