Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Lemezjátszó vásárláshoz...

Lemezjátszó vásárláshoz szeretnék segítséget, ötletet kérni?

Figyelt kérdés

Elkapott a nosztalgikus érzés: rengeteg féltve örzött hanglemezem van, de kimaradt 30 év a lemezjátszózásból; még a jó öreg Tesla NCZ időkben hagytam abba.

Most újra szeretném kezdeni, de elrepült az idő, és gondolom, itt is új szelek fújnak.

A lényeg:

Most számítógépről hallgatok zenét, veszteségmentes flac, shn, ape; vagy nagy felbontású formátumokban, mint 24-96, 24-48, dsf, stb.

A számítógépről egy M-Audio Air Hub-ba megy az audio, onnan vagy két JBL hangfalba, vagy egy fejhallgató erősítőbe és onnan egy Audiotechnica fejhallgatóba.

Ebbe a rendszerbe szeretnék illeszteni egy lemezjátszót. Olyat, aminek van valami PC kompatibilis kimenete. 80-120 eft között tudnék költeni.

Kérdéseim:

Tudnátok konkrét típust ajánlani?

Nem lesz az élmény csalódás a PC-s zenehallgatás után? Emlékeimben olyan jó, dinamikus hangzás él, de nem kényeztettem el magam az elmúlt időszak veszteségmentes, recsegésmentes, steril minőségével?

Ez az air hub típus tudja fogadni a lemezjátszóból jövő jelet? Kell a lemezjátszóba erősítő?: A hub:


[link]


Az rendben van, hogy tabletet, usb-t fogad, de jó lehet a bemenet egy lemezjátszóhoz is?

Elnézést a sok kérdésért, de nagyon lemaradtam a területen.



aug. 5. 12:59
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

9

Még egy kérdést engedj meg kérlek:

Mennyivel rosszabb/gyengébb egy Audio-Technica AT-LP60XUSBGM a 120usbx-nél?

Mitől ér meg 50 százalékkal nagyobb árat?

aug. 7. 20:45
 12/18 anonim ***** válasza:

Az LP60 egy full automata szíjhajtású gagy... izé, egyszerű készülék fix súllyal, bármi extra feature nélkül. Tulajdonképp egy ócska kínai szutyok, AT logóval.

Az LP120 egy full manuális, direkt hajtású cucc, állítható súllyal, stroboszkóppal, pitch controllal. Masszív, strapabíró.

aug. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
aug. 7. 21:14
 14/18 A kérdező kommentje:

12

Örülök, hogy hozzáértő válaszait olvashatom. Lehet még két kérdésem? Ha nem terhellek.

aug. 8. 10:03
 15/18 anonim ***** válasza:
Ennek az oldalnak az a lényege, hogy kérdezz. Nem kell külön engedélyt kérni...
aug. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

15

Köszi!

Szóval:

Ami az LP60-at illeti, azt hittem, hogy az, hogy full automata, az egy pozitív feature. A fix0 súlyt és szíjhajtást értem.

120usbx:

Ha a fejhallgatós analóg megközelítésnél maradok, az ok. De említetted, hogy az RCA kimenetet használva maradna analóg a cucc. Igen ám, de a JBL-nek nagy jack 6,3mm csatlakozója van, és már a hub megy bele. (Mehet hangszóróba két helyről jel? Van két jack bemenet, szóval, ha vennék két db 6,3mm Jack-RCA kábelt, az jó lenne, mivel van a lemezjátszóban előerősítő?) Plusz, hogyan tudnék hangerőt állítani pl.? A JBL passzív.

Bocs, de alaposan körbe kell járnom, mielőtt pénzt adok ki.

aug. 8. 13:30
 17/18 A kérdező kommentje:

folyt..

Egészen pontosan a hangfalon egy xlr bemenet (ezt használom) és egy 6,3mm jack bemenet van. (JBL MkII 3 series)

aug. 8. 13:37
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

"azt hittem, hogy az, hogy full automata, az egy pozitív feature"

Kinek mi. Egyik oldalról nyilván kényelmi funkció, másik oldalról viszont egy extra hibalehetőség - különösen ilyen olcsó fröccsöntött kínai szutykoknál. Persze ehhez az is hozzátartozik, hogy a 120-ashoz meg mindig szaladnod kell ha a végére ért a lemez, egy autostop hasznos tudna lenni...


A többiről nem tudok nyilatkozni, nem én válaszoltam az audio hubos témában. Igazából nem is teljesen értem a koncepciót, mindkét AT lemezjátszóban van előerősítő, azaz tudnak vonalszintű jelet adni, amit már rá tudsz nyomni a fejhallgató erősítőre.

Én biztos nem bohóckodnék AD majd DA átalakítással...

Vagy akár vehetnél nem túl drágán valami használt (fiatalabbak kedvéért: retro vintage) erősítőt is, számtalan be- és kimenettel, az Air Hub meg jó lesz kitámasztani az ajtót.

aug. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!