Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Lemezjátszó vásárláshoz...

Lemezjátszó vásárláshoz szeretnék segítséget, ötletet kérni?

Figyelt kérdés

Elkapott a nosztalgikus érzés: rengeteg féltve örzött hanglemezem van, de kimaradt 30 év a lemezjátszózásból; még a jó öreg Tesla NCZ időkben hagytam abba.

Most újra szeretném kezdeni, de elrepült az idő, és gondolom, itt is új szelek fújnak.

A lényeg:

Most számítógépről hallgatok zenét, veszteségmentes flac, shn, ape; vagy nagy felbontású formátumokban, mint 24-96, 24-48, dsf, stb.

A számítógépről egy M-Audio Air Hub-ba megy az audio, onnan vagy két JBL hangfalba, vagy egy fejhallgató erősítőbe és onnan egy Audiotechnica fejhallgatóba.

Ebbe a rendszerbe szeretnék illeszteni egy lemezjátszót. Olyat, aminek van valami PC kompatibilis kimenete. 80-120 eft között tudnék költeni.

Kérdéseim:

Tudnátok konkrét típust ajánlani?

Nem lesz az élmény csalódás a PC-s zenehallgatás után? Emlékeimben olyan jó, dinamikus hangzás él, de nem kényeztettem el magam az elmúlt időszak veszteségmentes, recsegésmentes, steril minőségével?

Ez az air hub típus tudja fogadni a lemezjátszóból jövő jelet? Kell a lemezjátszóba erősítő?: A hub:


[link]


Az rendben van, hogy tabletet, usb-t fogad, de jó lehet a bemenet egy lemezjátszóhoz is?

Elnézést a sok kérdésért, de nagyon lemaradtam a területen.



aug. 5. 12:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

"Ez az air hub típus tudja fogadni a lemezjátszóból jövő jelet? Kell a lemezjátszóba erősítő?"

Az Air Hub nem rendelkezik sem analóg vonalbemenettel, sem analóg lemezjátszó-bemenettel.


Tehát vagy olyan lemezjátszó kell, amiben van USB-kimenet, amin keresztül számítógépre köthető - pár példa két nevesebb gyártótól:

[link]

vagy kell egy analóg bemenettel rendelkező hanginterfész, amire rákötheted a lemezjátszó vonalkimenetét (ha csak Phono kimenet lenne rajta azt előerősíteni/korrekciózni kell).

aug. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

1

Igen, azt tudom, hogy a hub nem fogad analóg jelet, ezért keresek megfelelő lemezjátszót.

Az Air Hub usb portja vajon fogad audio jelet?

aug. 5. 15:38
 3/18 anonim ***** válasza:

#2: Mint a #1-es hozzászólásomban írtam: "Air Hub nem rendelkezik sem analóg vonalbemenettel, sem analóg lemezjátszó-bemenettel" - vagyis az USB port sem fogad analóg audió jelet, csak digitális adatfolyamot, amit továbbít a számítógép részére.

Ha a lemezjátszóból vagy egy másik audió interfészből jövő USB-t csatlakoztatod rá az Air hubra, akkor ezeket külön kezeli a számítógép.

aug. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

3

Tisztasor, hogy nem fogad analóg jelet. Én már ott tartok, hogy találok egy lemezjátszót, amely usb-n küld jelet, és vajon azt fogadja-e az Air-Hub? És vajon kell-e előerősítő?


A linkelt oldalt megnéztem; én az Audiotechnika AT LP 120usbx-re szűkítettem a kört...

aug. 5. 16:09
 5/18 anonim ***** válasza:

"Én már ott tartok, hogy találok egy lemezjátszót, amely usb-n küld jelet, és vajon azt fogadja-e az Air-Hub?"

Az Air Hub csak USB-elosztóként működik - szóval rádugod az USB eszközeidet - pendrive-ot, külső merevlemezt, MIDI-eszközt, hanginterfészt, stb... - és az ezeket továbbítja a számítógépnek, és a számítógép úgy kezeli őket, mintha direkt a számítógépre kötötted volna ezeket az eszközöket.


"És vajon kell-e előerősítő?"

Nem kell, hisz USB-n kötöd rá.

aug. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Akkor egy usb-s Audiotechnica lemezjátszó belepasszol a rendszerembe! Szuper!

aug. 5. 16:41
 7/18 Morzsi007 ***** válasza:
Általaban azok vesznek lemezjátszót, akiket pont a digitális helyett az analóg hangzás érdekli. Te meg olyan analóg eszközt keresel, amin van digitális kimenet, amit úgy kapsz meg, hogy a szűz analóg jelet digitálisra alakítasz és azt utána meg vissza analóggá, hogy tudd hallgatni. Biztos ezt akarod?
aug. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

7

"Biztos ezt akarod?"

Elsősorban szeretném meghallgatni a lemezeimet. Értem a kérdést, és nem kevés fejtörést okoz. De most akkor vegyek az amúgy sem olcsó lemezjátszó mellé egy analóg erősítót hangfalakkal együtt...?

Őszintén; nem biztos, hogy ennyit akarok költeni.

Lehet, hogy az lesz, hogy letöltök mindent, ami bakeliten van valami nagyon jó minősében, a lemezek pedig megmaradnak ereklyének.

aug. 7. 11:13
 9/18 anonim ***** válasza:
A kinézett Audio Technica AT LP 120usbx lemezjátszón van vonalkimenet is, azt rákötheted a jelenlegi JBL hangdoboz illetve a fejhallgató-erősítő vonalbemenetére, így van lehetőséged a hanglemezek teljesen analóg módon történő hallgatására is.
aug. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszi!! A fejhallgatós megoldás lesz az igazi, úgy gondolom!
aug. 7. 12:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!