Ez a tv oled vagy qd oled?

Figyelt kérdés

Samsung QE65S90DATXXH


Azért kérdezem mert szemezgetek egy LG oled el is (c4) és kiváncsi vagyok hogy tartósságilag melyik a jobb. QDOLED elvileg tartósabb de ennél a samsungnál nem tudom hogy ez az a tipus e.



júl. 22. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
júl. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Oh oké :O nem tudom miért de azt hittem hogy ez az...


Amúgy akkor melyiket is lenne inkább érdemes megvenni a 2 tv közül? samsung s90d vagy lg c4? és miért?

júl. 22. 20:18
 3/9 anonim ***** válasza:

S90D:

QD-OLED: 55, 65, 77"

WOLED: 42, 48, 83"


Megéri egyébként a tavalyi modellben is gondolkodni (S90C), több mint 200k-val olcsóbb, és véleményem szerint nincs akkora előrelépés.

Illetve ha elfér a nagyobb, akkor szintúgy előző évi modell, nagyobb (77") kb ugyanannyiba megy, mint most az S90D 65"-ban. Nekem is ez van tavaly december óta (S90C 77").

júl. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

na akkor most mi van? :D Most a samsung S90D QDoled vagy nem? mert ha igen akkor azt veszem .... : ))


Valakiszerint nem valakiszerint igen? :O

júl. 22. 21:27
 5/9 anonim ***** válasza:

Szeretném magabiztosan kijelenti, hogy IGEN, de jobban utánanézve közel sem biztos...


"They're releasing S90Ds with both WOLED and QD-OLED panels, and the type of panel you get varies by the TV's size and what region you're in."


Tehát nem csak méret, de regionálisan is változó. Jelen esetben az "E" a modell névben Európát jelöli, de nem találtam konkrét infót, ami alátámasztja az előző hozzászólásomat, mivel az Észak Amerikai régióra van konkrétan.


Nagyon össze-vissza történet, nem is értem hogy ez mire volt jó a gyártótól.. Én erősen ajánlom hogy próbáld meg felvenni a kapcsolatot a Samsung-gal, és kérdezd meg így kompletten a modell névvel együtt. Jellemzően naprakészek az értékesítők is pl a Media Markt-ban, de ezesetben nem biztos hogy teljesen tiszta az infójuk nekik sem, mert elég friss modell.

júl. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]


Itt pedig azt írja, hogy csak a 65" QD-OLED Európai modelleknél.

júl. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szuper vagy Köszönöm!


Igen 65" model amit mkinéztem mert ezt adja a vodafone így választásom sincs de a 65 nekem tökéletes a mostani lcd 2017 es 50" hez képest :)


De most nekem is a szívem a samsung felé kezd húzni de csak akkor ha QD oled mert jó lenne ha nem égne be 3-5 év alatt

júl. 22. 22:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindenesetre ha nem sürgős a vásárlás, akkor azért megpróbálnék a Samsung-gal kapcsolatba lépni, hogy bólintsanak rá.


Online chat 08:00 - 20:00 intervallumban elérhető.

júl. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A kettő közül az LG jobb, hacsak nem a nagyobb csúcsfényerő miatt akarsz QD OLED-et venni. Tartósság egyiknél sem probléma már. Ha rá tudsz még dobni, akkor a G4 még jobb vétel lenne az MLA miatt.
júl. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!