Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Jótállás érvényesítése Egeren...

Jótállás érvényesítése Egeren blokk nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mindig is olcsóbb Logitech egereket használtam 3 évenként megadták magukat, gondoltam rászánok többet soha nem volt még gamer egerem vettem egy elég neves márkától Corsair Harpoon RGB Pro egereket. Annyira nem is volt drága 11 ezerért mondom, hátha ezért tovább tart meg kényelmesebb lesz.


Erre két hét múlva megadja magát a ball klikk, úgyhogy alig használtam. Ha jobbról betolom és letartom tudok vele klikkelni, de ha elengedem akkor puha lesz és nem klikkel. Gondolom eltört benne valami a rugó vagy a gumi kijött a helyéről.


Szétszedni nem tudom és a blokkot elhagytam. Auchanban vettem és a doboz hátulján volt ragasztva egy jótállási papír.


Az Auchanba vissza tudom vinni blokk nélkül garanciálisan vagy csak a papíron található cégen keresztül tudom így érvényesíteni, ami Pesten van. És mivel nem vagyok Pesti lakos bevinni vagy felpostázni sincs kedvem extra költségén. Van erre valami lehetőség?


Előre is köszönöm a választ



júl. 15. 12:32
 1/6 A kérdező kommentje:
Tehát az utolsó előtti bekezdés eleje az ott egy kérdés lenne és nem vettem több egeret csak egyett. Ezeket elírtam. Elnézést érte
júl. 15. 12:33
 2/6 anonim ***** válasza:

Vagy kitöltött jótállási jegy, vagy számla vagy nyugta kell - ahogy azt a jogszabály (az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet: [link] ) tartalmazza:

"4. § (1) A jótállásból eredő jogok – a (3) bekezdésben foglalt kivétellel – a jótállási jeggyel érvényesíthetőek, amelynek nem tehető feltételévé a fogyasztási cikk felbontott csomagolásának a fogyasztó általi visszaszolgáltatása.


(2) A jótállási jegy szabálytalan kiállítása vagy a jótállási jegy fogyasztó rendelkezésére bocsátásának elmaradása a jótállás érvényességét nem érinti.


(3) A jótállási jegy fogyasztó rendelkezésére bocsátásának elmaradása esetén a szerződés megkötését bizonyítottnak kell tekinteni, ha az ellenérték megfizetését igazoló bizonylatot – az általános forgalmi adóról szóló törvény alapján kibocsátott számlát vagy nyugtát – a fogyasztó bemutatja. Ebben az esetben a jótállásból eredő jogok az ellenérték megfizetését igazoló bizonylattal érvényesíthetőek."

Ha egyik sincs meg, a jótállás nem érvényesíthető.

júl. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezt köszönöm ezt értem. Van jótállási jegyem. Vissza tudom vinni azt abba a boltba ahol vettem blokk nélkül? Mert ugye akkor vehettem volna bárhol.
júl. 15. 13:32
 4/6 anonim ***** válasza:
#3: A nyugta (blokk) vagy a számla nem kötelező, ha a jótállási jegy megvan, és arról azonosítható a vásárlás helye és időpontja.
júl. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A jótállási jegy nem lett kitöltve sose volt ilyen problémám, de végül megtaláltam a blokkot. Azért köszönöm, ha legközelebb előfordulna mostmár tudom.
júl. 15. 14:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs kitöltve a jótállási jegy, akkor simán lepattinthat az eladó. Na de ha megvan a blokk, akkor minden oké.
júl. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!