Led tv háttérvilágítás?

Figyelt kérdés

Néztem a tv-t, egyszer csak elment a kép, legalábbis úgy láttam. Közelről nagyon halványan látni valamit.

Ki-be kapcsoláskor kiírja a tv tipusát teljes fényerőn de 1 másodperc alatt az is eltünik és homályosan látni tovább.

Táp hiba lenne?


júl. 11. 23:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Inkább led háttérfény hiba.

Azért látod halványan, mert az LCD panel működik.

Nekem is volt egy Sony TV, ugyanígy halványan látszódott. Felhúztam a fényerőt, kontrasztot maxra, így este látszódott némileg a kép, addig jó volt ameddig nem érkezett meg a másik TV.


Amúgy típus, méret, kijelző fajtát írhatnál, hogy pontosabb segítséget tudjunk adni.

júl. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, kieg.:

Egyébként ha táp hiba lenne, akkor a TV nem maradna bekapcsolva. Alaplapi táphiba lehetséges, de kb 0.1% esély van rá.

júl. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Halvány értelemszerűen, de nem homályos. Zseblámpával bevilágítva is látszik ilyenkor az egyébként hibátlan kép, vagy sötétben a saját, döglődő háttérvilágításával. Azt kell javítani.

Jelen esetben a típus sem olyan lényeges, mivel annyira általános probléma.

Ha telefonon árajánlatot kérsz valamelyik szerviztől, akkor kell a típus / szám pontosan.

júl. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az az érdekes hogy bekapcsolás közben teljes fénnyel írja ki a tv nevét majd hirtelen elhalványodik minden. Nem fokozatosan hanem mintha kikapcsolnám a tv-t.
júl. 12. 08:35
 5/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Neked érdekes, de gyakori jelenség, megvan az oka.
júl. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy szervizzel azért érdemes megpróbálkozni, mert akár cserélhető a háttérvilágítás és nem kell új TV.
júl. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem egy drága tv, Sencor márka. Igazából 3 év alatt nem volt semmi gond vele. Lehet hogy ennyit birt? :)

Az értéke miatt felújítani valószinűleg nem éri meg...

júl. 12. 09:29
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ennyit bírt, de nekem pl. 40-ért cserélték a háttérvilágítást és jobban megérte, mintha 140-ért vettem volna egy új TV-t.
júl. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
40-ert lehet venni egy hasonlo kategorias tv-t, ugyhogy lehet nem lesz felujitva
júl. 12. 13:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!