Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tv háttérvilágításnál 6 led...

Gabex91 kérdése:

Tv háttérvilágításnál 6 led van 1 soron. Befolyásolja ha 10 ledesre cserélem?

Figyelt kérdés

2023. nov. 28. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Milyen tévéd van, hogy kell neki háttérvilágítás?

Ilyet a nagymamám használt csak kb. 40 évvel ezelőtt a fekete-fehér képcsöves készülékénél.

2023. nov. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Led tv, elment a kép és led"szalagot" használnak a megvilágításra. A tv képernyőt világítja meg háturól
2023. nov. 28. 22:54
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Hogy mi van?
2023. nov. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

[link]


3,30 tol ott vannak a ledek.

Nekem azon a csíkon 6 led van

10 ledesre akarom kicserelni

Es hogy nem e befolyasol valamit az lett volna a kerdes de ezekszerint te nem tudod mirol van szó.

De ha elmegy a tvn a kép akkor mostmar tudod mia baja

2023. nov. 28. 23:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Minek ír az, aki még csak azzal sincs tisztában, hogy a LED-LCD-knél egy LED szalag szolgáltatja a háttérvilágítást?


Nem tudod 10 LED-esre cserélni a 6 LED-est!

A LED-ek távolsága a TV képernyő méretéhez van igazítva. A fényt szétterítő fehér fényvisszaverő fólia, eleve a LED-ek helyén van kivágva, így még csak azt sem teheted meg, hogy bármilyen 6 LED-est vásárolsz, azonban ha szétszeded, akkor a szalagon látni fogod, hogy az milyen típusú, ugyanolyan típust kell berendelni és érdemes mindjárt kettőt, mert esélyes, hogy a következő az lesz, hogy a 2. sor LED fog tönkre menni! 10 LED-est nem csak azért nem tudsz beletenni, mert a fólia nem ugyanott van kivágva, hanem mert fizikailag sem fér bele, ill. azért sem, mert nem ugyanakkora feszültséggel működnek!

Ha szeretsz bütykölni, van hozzá érzéked, akkor azt javasolnám, hogy mindkét hibás LED szalagot igyekezz épen kiszedni, erős ragasztóval vannak a helyükre ragasztva, alá kell nyúlni késsel/szikével és óvatosan felfeszíteni a helyéről... Ha kiszedted, fogsz egy 5V-os tápegységet és minden LED külön-külön meghajtható! A szalagon minden egyes lednél van egy pont a NYÁK-on, ahol rá tudsz adni feszültséget, így leellenőrizhető, melyik LED a hibás. Ha legközelebb tönkremegy, ebből a hibás szalagból akár kivághatsz (NYÁK lappal együtt) egy olyan LED-et, ami jó, és át lehet forrasztani a hibás szalagra, annak a helyére, ami rossz! Ha az utolsó LED megy tönkre egy szalagon, de egy másik szalagról nem az utolsó LED-et forrasztod át, akkor értelemszerűen a NYÁK végén zárni kell az áramkört, mivel ezek a LED-ek sorba vannak kötve egymással, ezért is fordulhat az elő, hogy elég, ha egyetlen LED tönkremegy, máris nem működik az egész. Legutóbb én már így csináltam meg mindkét, nyaralóban lévő TV-t, mert túl olcsó TV-k ahhoz, hogy ennyit költsek rájuk.

2023. nov. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a rendes választ! 🙂

Továbbá milyen oldalról érdemes rendelni? Ilyen tipus van benne E486558 de "magyar" oldalon nem találtam. Köszönöm

2023. nov. 29. 11:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Legutóbbi nekem e-bayről jött. Pákászelektro-nál kérdezz rá, ha nincs neki és nem is tud beszerezni, akkor ebay vagy ali.
2023. nov. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!