Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért indul újra a számítógép...

Miért indul újra a számítógép sokszor?

Figyelt kérdés
Mit csináljak akkor ha a BIOS-ba engedélyezem az XMP profilet, átállítom a ramok sebességet 3200mgz-re, elmentem es kilépek a BIOS-ból, és utána többszörösen indul újra a gép és nem menti el a beállitásokat és ezért újbol csak 2133mgz-en futnak a ramok. Az alaplapba található elemet kicseréltem és utána sem volt jó. A processzor, és az alaplap is támogatja a 3200-mgz-es ramokat. Továbbá az áramellátást is ellenőriztem és minden rendben volt vele. Ezen kívül mit csinálhatnék még hogy át tudjam állítani a ramok sebességet?

jún. 28. 23:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Hány modulról van szó?
jún. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
2 modul, 2x 8GB
jún. 28. 23:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Milyen alaplap és milyen processzor?

Miért érdekes ez?

Az XMP az Intel® Extreme Memory Profile közkeletű neve az egyszerű memória tuningra. És mivel tuning nincs 100% garancia arra, hogy működni fog minden esetben. Intel konfig esetén 99.99%. AMD Ryzen Zen/Zen+ generációk kicsit kisebb Zen2/Zen3 architektúra esetén már az Intelhez mérhető memória tuningolási lehetőségekkel rendelkezik.

Megoldások:

-Frissítsd le az alaplapod UEFI/BIOS-át. Sok alaplaphoz van erre javítás benne.

-Ha ezután sem megy próbáld "Profile 2"-őn ez kissebb tuningot ad, pl 2933MHz

- Ha nem megy még mindig, akkor manuális tunninggal lehet próbálkozni. Lazább időzítéssel el lehet jutni a cél frekvenciára. Pl 3200MHz Cl16 helyett csak CL18-on fog működni a rendszer.

tegnapelőtt 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Asrock b450m alaplap, ryzen 5 2600x. A BIOS-t azt nemrég frissitettem. Csak auto meg profile1 opciók vannak.
tegnapelőtt 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!