Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » OLED vagy nagyobb kijelző?...

OLED vagy nagyobb kijelző? 65" OLED TV vagy 75" LCD (micro dimming)

Figyelt kérdés

Méret vagy OLED. Láttam már élőben mind a kettő technológiát, de nem tudom, hogy melyiket válasszam. Az áruk ugyanannyi.

Konkrét típusok: Philips 75PUS8848/12, 65OLED718



jún. 6. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Egyértelműen az OLED-et, kivéve ha:


1. Kizárólag TV-adást fogsz nézni rajta

2. Nagyon messze ülsz a TV-től, ahol már tényleg számít a tíz extra coll

3. Nem tudod megoldani, hogy ne süssön rá a képernyőre a nap


A Philips "The One" szériája a nevével ellentétben egy finoman szólva is nagyon középszerű kijelző, míg a Philips Oledek kiváló minőséget képviselnek.

jún. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Végül én is így döntöttem. LG 65 OLED B4 lett.
jún. 7. 15:28
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

A QD-OLED vagy más néven kvantumpontos (Quantum Dot=QD) OLED a hagyományos, fent említett OLED eljárás fejlettebb változata. Ennél a kijelzőt egy különleges, apró átlátszó kristályok milliárdjait tartalmazó filmréteggel egészítik ki. Ennek köszönhetően jelentősen megnő a fényerő, ami akár dupla annyi is lehet, mint amit a hagyományos OLED televíziók produkálnak.

Ebből fakadóan pedig világosabb, akár napfényes szobában is jól látható marad a kép, a nagy dinamikatartományú tartalmak esetén a HDR effektus sokkal látványosabb.


Az ajanlatom QLED tv.

jún. 9. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
61%
3-as: a kérdező ahogy írja, már vett egy tévét. Másrészt pedig a QD-OLED és a QLED két különböző technológia, a QD-OLED valóban kiváló minőségű, viszont a QLED TV-k között vannak nagyon jó darabok is, meg kacatok is.
jún. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyébként még nem vettem meg, de ezt fogom. Ezek a QD oled tv-k kicsit drágábbak. 1280€ ez az LG. Ennél jobb áron nem nagyon találtam oled tv-t.
jún. 9. 13:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!