Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Üdv! Van egy Orion Jácint...

Üdv! Van egy Orion Jácint televízióm; amit egy LG V180 nevü videomagnó segítségével szeretnék a set top boxra kötni. Valaki tud ebben segíteni? Lent folytatom -->

Figyelt kérdés
A TV ismerősnél fogta a kábeltévét; viszont; ha már a VHS lejátszót kötöm rá; akkor nem jön be a TV-n semmi; ha rákötöm a VHS-re a set top boxot; úgy se jó. Ez miért lehet? Próbáptam behangolni a TV-t; de úgy sem jelenít meg semmit se. A TV-vel van gond; vagy valamit rosszúl csinálok?

márc. 27. 20:21
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Sajnálom; de a számozás is teljesen elcsúszott; hogy kinek mit válaszoltam; mert a kötekedő uriember visszavonta a hozzászólásait!
márc. 27. 21:52
 12/15 anonim ***** válasza:

#9: "Egy műanyag samsung TV-vel is kipróbáltam; azon viszont tökéletesen működik minden"

A Samsung TV melyik csatornán találta meg a VHS-magnót? A VHS magnó milyen színrendszerben van (VHS kézikönyvének 12. oldala)?


A VHS kézikönyve:

[link]

szerint "UHF 22-68" csatornák között állítható (alapesetben az UHF 36-oson van - lásd a 11. oldalt), míg az Orion Jácint:

"VHF 1-12, UHF 21-60"

[link]

csatornákra állítható.


Az analóg TV csatornakiosztása:

[link]

márc. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
A műanyag samsung TV az 1. csatornàn találtam meg,miközben a VHS magnó azt írta a kijelzőjén,hogy AV1. Hogy milyen színrendszerben van, azt holnap megnézem (egyébként ez is befolyásol valamit?).
márc. 27. 23:41
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

"A műanyag samsung TV az 1. csatornàn találtam meg,"

Nem a beállított csatorna sorszáma az érdekes, hanem az UHF csatorna száma, vagy annak frekvenciája (lásd a #12-es hozzászólásban az analóg TV csatornakiosztását). Ha indítasz a TV-n (annak pontos típusa? Mert OK, hogy "műanyag Samsung", de az kevés) egy automata keresést, vagy manuálisan megpróbálod megkeresni, akkor azt kijelzi.


"a VHS magnó azt írta a kijelzőjén,hogy AV1"

Az meg a magnó bemenetét jelzi.


"Hogy milyen színrendszerben van, azt holnap megnézem (egyébként ez is befolyásol valamit?)."

Elvileg az Orion Jácint képes SECAM és PAL rendszerre is, viszont PAL

[link]

és SECAM

[link]

rendszerből is van többféle - a TV feltehetőleg a közép európai PAL D/K illetve SECAM D/K rendszert ismeri, ezt kell beállítani a VHS-en is.

márc. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, holnap mindennek utánanézek!
márc. 28. 00:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!