Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Vajon mi lehet az oka, hogy a...

Vajon mi lehet az oka, hogy a volt szovjet államok egy részében a mai napig használják a keleti (OIRT) URH sávot is műsorsugárzásra?

Figyelt kérdés

Rádásul ugyanazokat a rádióadókat amelyeket nyugati (CCIR) URH-n is lehet ugyanott fogni.

Oroszországban, Belaruszban és Moldáviában találkoztam ezzel.



2023. okt. 4. 17:39
 1/2 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom, de talán másra nem kellett a sáv, és így nem kell kidobni/áthangolni a régi rádiókat. A Wikipédia is csak ennyit ír: "Many countries have completely ceased broadcasting on the OIRT FM band, although use continues in others, mainly the former republics of the USSR. The future of broadcasting on the OIRT FM band is limited, due to the lack of new consumer receivers for this band outside of Russia."

[link]

Még ez is érdekes lehet:

[link]

Máshol több cikket is emlegetnek a témában linkek nélkül, nem néztem utána, de érdemes a kulcsszavakra keresni.

2023. okt. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Alex Fly ***** válasza:
Vagy csak egyszerűen a vevők jelentős része csak az OIRT sáv vételére képes...
2023. okt. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!