Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Samsung QLED TV-nél a felirato...

Samsung QLED TV-nél a feliratok jobb kezelésére van valami megoldás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy Samsung QLED Q80B 55 inches TV-m, minden oké vele, egy dolgot leszámítva, ez pedig a feliratok megfelelő kezelése, azon még javíthattak volna. Pont ma frissítettem a TV szoftverét, az 1430-as verzióról az 1503-asra. Mindkét szoftver verziónál fennáll az, hogy az mkv fájlokba beépített feliratokat nem mindig jeleníti meg, nem mindig elérhetőek (PC-n természetesen igen egy VLC Playerrel, csak a TV nem látja mindig a feliratokat). Néha egy forced felirat hiánya zavaró tud lenni, miközben PC-n ott van, az látja. Bizonyos filmeknél fordul csak elő a hiányosság, sok filmnél meg teljesen oké minden. Ha külső forrásból töltök le hozzá feliratot, és bemásolom a film mappájába, akkor azt mindig minden esetben látja a TV (csak ugye nem mindig van pont az adott verzióhoz időzítve az adott felirat ilyenkor). Van erre valami megoldás? Ez nem egyedi jelenség, erre a nyakam teszem, és úgy néz ki az újabb verziójú TV szoftver sem tesz nagy csodát ezen a téren. Előre is köszi!

2023. júl. 9. 20:59
 1/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

PC-n az MKV-fájlból kikapod a számodra szükséges feliratot a Subtitle Edit segítségével, SRT formátumba.

Ha szükséges, a program egyúttal le is fordítja a Google API használatával.

Ha zavarnak a zárójeles nagyothalló megjegyzések, azt is kikapod pár kattintással (remove text for hearing impaired).

2023. júl. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én PC monitornak használom ugyan ezt a típust csak 65"-al a nappaliban. Netfilxet meg hasonlókat tv-n keresztül nézek a többit pcről. Ehhez nem kell izom gép i5 4590, 16 gm ram, 128 ssd, 500 gb hdd, gt1030. Szóval azért nethez és filmezéshez nagyon is gyors, a hdd-re meg több évad sorozat is felfér.

Tapi pados billentyűzettel használom, nekem a microsoft all in one jött be.

2023. júl. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Feltettem a Subtitle Edit nevű programot, köszi szépen! Hogy lehet a programban könnyen kikapni a feliratokat az adott filmből? Fájl/Mentés másként, és pl. mentem az Asztalra? Így lehet?
2023. júl. 9. 21:51
 4/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ha már eljutottál addig, hogy látod az ablakban a feliratot, lehet másként menteni, de az is elegendő, ha bezárom a programot, mert akkor előtte még felkínálja a mentést, méghozzá az MKV mellé teszi rögtön, azonos néven.

Igaz, ha magyar feliratot veszel ki, akkor a végére egy "hu" is kerül, amit törölni kell, ha neked úgy szükséges.

2023. júl. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azt hiszem sikerült, legalábbis megpróbáltam 1 filmnél, ott sikerült kimenteni a magyar teljes feliratot, nagyon köszi! :) Nyilván nem játszom el majd minden filmnél, de néha tuti jól fog jönni ez a kis program. A programba belépéskor, vagyis az adott film megnyitása után ki kell választani a feliratot, gondolom egyszerre csak egyet enged kimenteni.


2.: Szerintem is gyors a TV, youtubehoz is tökéletes (az ott előugró vacak reklámokról meg nyilván nem a TV tehet). Melyik verziójú szoftver van Neked fenn rajta?

2023. júl. 9. 22:52
 6/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Nincs ilyen TV-m, csak szoktam használni ezt a programot. Ha több felirat van az MKV-ban, előbb lehet választani, egyszerre egy feliratot lehet menteni.
2023. júl. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szervizmérnök úr, köszi szépen mégegyszer, ezúton is! :)

Tudom hogy Neked nem ilyen TV-d van, a TV-s dolgot a 2-es kommentelőtől kérdeztem, csak bocsi ha nem fogalmaztam meg egyértelműen ezzel kapcsolatban az előző kommentemet. :)

2023. júl. 10. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!