Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Nagyképernyős régebbi Orion...

Nagyképernyős régebbi Orion TV-n nem jön be minden adás. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Tegnap vettünk egyet használtan, a srác szerint nála fogott minden adót. Itthon is kipróbáltuk, pár adó bejött rajta(kábeltv-nk van). Sajnos arra nem volt idő, hogy az összeset beprogramozzam. Később próbálkoztam vele, de néhány adón kívül(m1,m1,atv, eurosport stb) a többi csak erősen szemcsésen jön be. Mi lehet a baj? Nem gyári a táv hozzá, és sajnos külső kezelőgombjai nincsenek.TV hiba vagy csak én nem tudom belőni az adókat?
2008. dec. 30. 08:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Csak halkan árulom el, az új televíziók közül egyedül a Sony Bravia LCD egyik bizonyos típusa van felkészítve a magyar földi digitális sugárzás vételére. Az összes többi NEM ALKALMAS csak külön set-top-boxszal a digitális vételre. Még akkor is, ha rajta figyel a DVB-T jelzés, és a használatijában le van írva, hogy ez bizony földi digitális tuneres. Ugyanis csak akkor alkalmas a földi digitális vételre, ha a digitális tunerje MPEG4-es, márpedig a legtöbb televízió egy régebbi szabványt, az MPEG2-t használja. A hazai szabvány pedig - az európai országok nagy többségétől eltérően - MPEG4. Ezt csak azért írtam le, hogy kijavítsam egy előttem szóló hozzászólását, aki azt mondta, hogy a régi tévékhez fog kelleni STB. Ugyanis a tegnap vásárolt nem Sony Bravia MPEG4-es DVB-T tunerrel rendelkező LCD készülékekhez is pont úgy fog kelleni, mint egy harmincéves Orionhoz.
2008. dec. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Melyik cég a kábelszolgáltatód? Van interneten frekvenciatáblázata (ha nagy cég, akkor van)? Mert ott meg lehet nézni, hogy melyik csatornák nem jönnek, és az milyen frekvencián van. Abból pedig kilehet következtetni, hogy az a baj, hogy nincs hipersáv, vagy egyéb gond van a tunerrel. Az UHF tartományt vennie kellene.
2008. dec. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Való igaz, h MPEG4-es DVB-T kompatibilis TV kell, itthon késésben vagyunk a digitális TV adásokkal, de megvan az az előnyünk, h nálunk nem kell majd végigcsinálni az Mpeg2-Mpeg4 váltást. EU-s előírás, h 2012-re le kell állítani az analóg sugárzást.
2008. dec. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Az UHF tartományt veszi egy darabig. T-Kábelnél vagyunk itt van előttem a frekitáblázat. Ezek szerint:252.25 MHz-en még bejön a BBC. Előtte(ez alatti frekitartományban) minden. Efölött viszont semmi. Ami azt jelenti hogy 12adó jön a 42ből...
2008. dec. 30. 12:50
 15/16 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon tuneresnek tűnik sajnos... Rákerestem, ehhez a típushoz már nem is lehet kapni tunert, kifutott típus.


Ahogy korábban tanácsoltam: kösd össze videókábellel és használd a videót tunerként.

2008. dec. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket! Videon keresztül SCART-al összekötve működik!
2008. dec. 30. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!