Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Nagyképernyős régebbi Orion...

Nagyképernyős régebbi Orion TV-n nem jön be minden adás. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Tegnap vettünk egyet használtan, a srác szerint nála fogott minden adót. Itthon is kipróbáltuk, pár adó bejött rajta(kábeltv-nk van). Sajnos arra nem volt idő, hogy az összeset beprogramozzam. Később próbálkoztam vele, de néhány adón kívül(m1,m1,atv, eurosport stb) a többi csak erősen szemcsésen jön be. Mi lehet a baj? Nem gyári a táv hozzá, és sajnos külső kezelőgombjai nincsenek.TV hiba vagy csak én nem tudom belőni az adókat?
2008. dec. 30. 08:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Kábeltuneres a készülék? Mi a típusa?
2008. dec. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Őőő nem tom mi az hogy kábeltuneres. Ha arra gondolok ami, akkor gondolom igen, mert néhány kábeltv adást fog. A típusa CTV028 ST-TX.
2008. dec. 30. 09:31
 3/16 A kérdező kommentje:
Most néztem mi a kábeltuner. Ha nincs ilyen benne akkor a magasabb frekvenciájú adókat nem tudom fogni igaz? És lehet ebbe a típusba ilyet tenni?
2008. dec. 30. 09:35
 4/16 yuda ***** válasza:

Nekünk is van egy ilyen tv-nk és azon sem jön be minden adó-egyszerűen azért,mert a régebbi típusoknál nem készültek fel a modern frekvenciatartományokra---a távirányítós dolgot én úgy oldottam meg,hogy rákötöttem egy videolejátszót -és annak a távirányítójával vezérlem a videócsatornán keresztül,mert oda programoztam be.


Egy öreg tv-re semmiképp ne ruházz be semmit,mert lehet megcsinálják a nagyobb frekvenciáraés más megy tönkre benne-ezek mennek amíg mennek-aztán vége-akkor inkább részletfizetésre vegyél,ha drágállod.

2008. dec. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ráadásul 2012-re át kell állni a digitális sugárzásra akkor a régi TV-k már csak külön Set Top Boxokkal fognak működni.
2008. dec. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Kábeltuneres ha jól látom. Hipersávosnak is mondják. És igen, ha nem lenne hipersávos, akkor nem tudnál fogni pár adást.


A legvalószínűbb amire tudok gondolni, hogy elosztod a kábeltv koaxot és vagy rossz minőségű az osztód, vagy túl sok részre osztod. Mindkettő esetben gyenge lesz a hel amit a tévéd kap.


Próbáld meg közvetlenül rádugni a kábelre elosztás előtt és nézd meg, hogy akkor jó-e.

2008. dec. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen a kábeltv-nk ketté van osztva, de így is működött eddig, akármilyen tv is volt itt nálunk. Csak ezzel nem megy. Szóval akkor esetleg videoval próbálkozzak?
2008. dec. 30. 10:09
 8/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a készülék amit vettél picit már fáradt és a tunere nem olyan érzékeny. Egy próbát megér ha direktbe rákapcsolod osztás nélkül. Ha akkor jó lesz a vétel, akkor ez volt a hiba. Ha nem, akkor a legegyszerűbb megoldás valóban a videó, ill. ha UPC-s vagy, akkor kérj set top boxot tőlük.
2008. dec. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nahh hát kipróbáltam amiket írtatok, semmi:( A videot sem tudom rajta beállítani az is UHF sávon jön. Akkor ezekszerint tunerbaja lehet? Szerelőhöz készülök vele.
2008. dec. 30. 11:12
 10/16 anonim ***** válasza:

Egyrészt ahogy egy előttem szóló is mondta nem biztos, hogy megéri rákölteni, elég régi a készülék.


A videót pedig ne koaxon kösd rá, hanem a videobemenetre közvetlenül (scart, rca, svideo vagy ami van rajta).


Ha nincs kábeled, akkor pár100 forintért kapsz bárhol, akár teszkóban is.

2008. dec. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!