Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egyes tévészolgáltatók miért...

Egyes tévészolgáltatók miért adják egyes adók HD változata mellett a normált (SD-t) is, ennek mi értelme?

Figyelt kérdés
Van pl. RTL és RTL HD, stb.
2023. márc. 29. 17:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nekünk is SD csomag van, és azért, mert olcsóbb a havidíj.

A HD csomagért többet kérnek. De nekem nincs rá szükségem. Ettől függetlenül 2 db HD készülék üzemel, plusz bérelek 2 db médiacard-ot is, a boxmentesség jegyében.

[link]

2023. márc. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Pl. a sávszélesség igény miatt. Az SD sokkal alacsonyabb sávszélességgel is megelégszik. Emlékszem, úgy 10 évvel ezelőtt a HD műsorok kb. nézhetetlenek voltak nálunk, a PR telekom hálózatán. Elment a kép vagy a hang, kockás volt. Az SD viszont remekül működött. Most is vannak még olyan részei az országnak, ahol a sávszélesség nem elég a HD-hez.

A másik érv valóban az, hogy katódsugárcsöves TV-hez fölösleges a HD.

2023. márc. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2023. márc. 30. 06:31
 14/16 anonim ***** válasza:
Mert nem minden tv készülék alkalmas hd felbontásra
2023. márc. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
#14 Ha nincs beépített DVB tuner, a külső egységnek nem hiszem hogy probléma lenne, bár nincs velük tapasztalatom. Mindenesetre szerintem nem lenne nagy elvárás modernebb technológiára váltani pl. új egységgel, így nem kellene egy marginális kisebbség miatt ilyenekre kényszerülni, legalábbis olyan hálózatoknál, ahol nincs vételi probléma. Ha maga a tévé kisebb felbontású, az sem probléma szerintem, az enyém is ilyen.
2023. márc. 30. 07:38
 16/16 anonim ***** válasza:
A külső egységet senki sem szereti, a kényszer tartja életben.
2023. márc. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!