Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egyes tévészolgáltatók miért...

Egyes tévészolgáltatók miért adják egyes adók HD változata mellett a normált (SD-t) is, ennek mi értelme?

Figyelt kérdés
Van pl. RTL és RTL HD, stb.
2023. márc. 29. 17:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Van olyan, altalaban nagyon alacsony aru csomagjuk amelyikben nincs HD, csak SD adas. A magasabb kategoriajuk csomagokban meg egyszeruen benne hagyjak, olcsobb megoldas mint kulon kiszurni.
2023. márc. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

A Diginél ott is van HD.

[link]

2023. márc. 29. 18:56
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Vannak még nénik meg bácsik akik régi tv-t használnak. Meg vannak olyanok - mint fater nője (78) - aki a legolcsóbb, legvacakabb tv-t veszi meg.
2023. márc. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy bármilyen vacak hardver ne bírná a 1080i adást, az enyém is csak HD Ready.
2023. márc. 29. 19:29
 5/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:

3.

Arra vannak az analóg csatornák a Digi rendszerében.

Amellett vannak a digitális (DCB-C) csatornák is, illetve multiplex csomagok (egy frekvencián több műsor egy közös adatfolyamban), azon belül is adnak SD és HD műsorokat.

Duna, Duna HD,

RTL, RTL HD és így tovább.

Ezt nem fogja a régi TV. Nem is csak képcsöves, hanem LCD-k is vannak még üzemben, DVB-C demodulátor, illetve MPEG stb. dekóder nélkül (laikusok azt hiszik, hogy a tuneren múlik, holott közös tuner szolgálja ki az analóg és digiális vételt).

2023. márc. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

4.

Másik tévhit, sokan azt sem tudják, mit jelent a HD Ready pontosan.

HD Ready, vagyis bemenete felkészítve a HD 1080 soros jel fogadására, amit a készülék leméretez a maga kisebb felbontású kijelzőjére.

Vagyis minden HD Ready TV alkalmas a (népies elnevezéssel) "full HD" jel fogadására.

2023. márc. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
#6 Tehát szerinted az SD adáshoz szerinted nem kell DVB és MPEG demodulátor/dekóder, jól értem? Nem írtam olyat, hogy ezek analóg adások lennének. Amúgy az a "másik tévhit" mi is? Írtam, hogy mi a helyzet, tisztában vagyok a jelentésével. A tévém felbontása nem éri el a "köznyelvben" Full HD-t, de meg tudja jeleníteni, nyilván kisebb felbontással, ami általában, és jelen esetben is 1366x768. Tehát azon kívül, hogy a multiplexben van SD és HD is, nem lettünk okosabbak.
2023. márc. 29. 20:05
 8/16 A kérdező kommentje:
Bocs a szóismétlésért...
2023. márc. 29. 20:05
 9/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Semmi gond, lett volna még mit hozzáfűzni, de ha értetlenkedsz és szemtelenkedsz, akkor tőlem segítséget ne várj, szívesen!
2023. márc. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Megköszöntem volna mindenkinek valamikor, de akkor neked most külön is... Sajnálom, ha szemtelennek tűntem, de egy kis lekezelést olvastam ki a soraidból.
2023. márc. 29. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!