Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Kis teljesítményű FM adó...

Kis teljesítményű FM adó kockázat?

Figyelt kérdés

Adott egy 0.1 wattos (apró teljesítményű) FM rádióadó. Szerintetek ha néha-néha rövid időre bekapcsolom, "kísérletezek vele", mekkora az esélye, hogy megtalál a hatóság? Elvégre a lefedettség elenyésző.

Kérem, csak hozzáértők válaszoljanak.



2022. dec. 9. 20:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor van baj ha zavarsz valami rádióadót és Pista bácsi bejelenti hogy nem tudja fogni és kimennek vizsgálódni és te éppen akkor tesztelsz és bemérik, hogy van valami zavarforrás.
2022. dec. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Ilyesmi tervem nincs, egyszerűen csak szeretek szórakozni ezzel a technikával, és szeretném ezt nyugodt szívvel tenni. :D
2022. dec. 9. 20:12
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt kipróbálhatod, hogy bekapcsolod az adót, aztán egy vevővel kimész az udvarra, utcára egyre távolabbra. Így megállapíthatod, hogy milyen távolságra fogható az adó jele. Ha kertes házban laksz, akkor egy 10-20 méter talán belefér. Ha messzebb is fogható, akkor csökkented a teljesítményét. Ha viszont társasházban laksz, ott már problémásabb a dolog, mert a fal túloldalán, néhány méterre már a szomszéd van. Aztán, ha éppen meghallja a te műsorod, és valami rosszindulatú ember, akkor bajod lehet belőle.

Egyszer régen én is csináltam egy kis adót, az rövidhullámon működött valahol 18 MHz környékén. Egyszerű kis vacak volt, az antenna is csak egy néhány méteres drót volt. Aztán egy rádióvevővel elmentem az utca végéig, kb. 500 m lehetett, ott kezdett elhalkulni a vétel. Aztán szétszedtem, csak egy próba volt.

2022. dec. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
22%
500 mW-ig nem kell engedély, még ha Pista bácsi bejelentené hogy nem tudja hallgatni tőled a Jóebédhezszólanóta-t, akkor sem.
2022. dec. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
A retro rádió frekcenviáján nem forgalmazhatsz 500mW-on sem!
2022. dec. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszi! Majd rálesek.
2022. dec. 9. 23:01
 7/19 anonim ***** válasza:

Egyéni rádióadásra nem alkalmazható:

"87,5-108 MHz

Földfelszíni rádió-műsorszórás

A sávban kizárólag elektronikus hírközlési szolgáltatás nyújtható."


Rádiómikrofonként esetleg, de annak megvannak a követelményei:

"87,5-108 MHz

Nagy kitöltési tényezőjű, folyamatos átvitelt megvalósító eszközök: kis teljesítményű analóg FM vezetéknélküli, folyamatos adatátvitelt biztosító (streaming) audio- és multimédiás adók

Teljesítmény: max. 50 nW ERP

Csatornaosztás: max. 200 kHz"

Forrás: 7/2015. (XI. 13.) NMHH rendelet ( [link] )

2022. dec. 10. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

50 mW-ot akartam írni, elnézést.

Szóval azzal el tud játszani otthon, és senki nem tud belekötni.

A retro frekvenciáján is lehet ezzel a kikötéssel.

2022. dec. 10. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszi!
2022. dec. 10. 07:12
 10/19 A kérdező kommentje:
Az 50nW azért kellemetlen, mert arra a sávra már fm adókat nem gyártanak, annyi kicsi teljesítmény. Szóval maradnak a szivargyújtós cuccok, ott meg már az RDS is kiesik, mint feature.
2022. dec. 10. 07:31
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!