Üdv, vettem egy Blackzone Slyder 1/16-os RC autót, és 4,7V-os, de ami benne van motor egy 390-es kefés motor, elvileg bírja 6-12V közötti áramkört, de a vevőjére (ESC) az van ráírva, h 7,4V only, akkor így ne tegyek nagyobb akksit?

Figyelt kérdés
2022. nov. 18. 21:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

800 mAh jár hozá gyárilag.

[link]

Ez jó bele, 2.5x nagyobb kapacitású.

[link]

De ha magadnak átcellázod, akkor olcsóbb.

Ez utóbbit a kérdésed alapján feltételezett tudásszinted miatt nem ajánlanám, max. kérj meg valakit rá.

2022. nov. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nekem is egy Blackzon Slyder volt az első rc autóm, illetve nem csak volt, még megvan. Nem 4,7v, hanem 7,4 ha az akkuról van szó. Egyébként itt a videoban beleraknak egy nagyobb feszültségű akkut.

[link]

2022. nov. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Jajj összekevertem, első kommentelő a mAh az csak a tárolást szolgálja, nem a feszültséget!
2022. nov. 18. 23:11
 4/13 anonim ***** válasza:
A 7,4 csak a távirányító akkuja nem?
2022. nov. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem, a 7,4V az az autó akkuja, a távirányítóba 2db ceruza elem kell.
2022. nov. 19. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Szóval dobhatok bele erősebb akksit?!

Az ESC only 7,4-et ír voltba, gondolom erősebbet nem bír el.

2022. nov. 19. 08:32
 7/13 anonim ***** válasza:

Ja leesett, 4,7V-ot írt a kocsira, ez zavart meg.

A 7,4 az két sorosan kapcsolt li-ion cella. Feltöltve amúgyis 8,4Vra adódik az akksi kapocsfeszültsége.

Én nem tennék bele nagyobb - 3 cellás - akksit, az mát 12 V feletti feszültséget jelent. De te tudod.

2022. nov. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én se mernék nagyobbat rakni bele, bár lehet, hogy nem lenne semmi gond, de nem kockáztatnék. Egyébként milyennek találod a járgányt?
2022. nov. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Jajj összekevertem, első kommentelő a mAh az csak a tárolást szolgálja, nem a feszültséget!"

És arra van szükséged, a kapacitás növelésére. Tudom hogy keversz mindent, ezért akarok segíteni. Úgy bővítheted, hogy nem emelkedik a feszültség.

Amúgy mit érnél el vele, mi az amire gondoltál, hogy az akku tunninggal el szeretnéd érni?

2022. nov. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a motornak akar nagyobb feszültséget adni, hogy jobban pörögjön, de lehet, hogy tévedek. Kicsit "komolyabb" rc modelleknél ez nem probléma, de ott külön van a vevő és a szabályzó, bár nem tudom, hogy ez mennyit számît ilyen esetben.
2022. nov. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!